REKLAMA
REKLAMA

GRABOWNICA. Strażacy sprzątają, wandale śmiecą. Sprawa zgłoszona na policję (ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. Kilka dni temu społeczność strażaków OSP oraz zaprzyjaźnionych mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej wzięli udział w akcji sprzątania swojej miejscowości, a szczególnie okolic boiska piłkarskiego. Zebrano tak dużo śmieci, że nie zmieściły się one do kontenera. Niestety, już kilka dni później okazało się, że nie wszyscy docenili społeczną i dobrowolną pracę swoich sąsiadów. Sprawa zaśmiecania przestrzeni publicznej została zgłoszona w komendzie policji.

Kilka dni temu strażacy zrzeszeni w OSP KSRG Grabownica Starzeńska informowali o kolejnej już akcji sprzątania swojej miejscowości.

Strażacy z Grabownicy uporządkowali boisko sportowe znajdujące się w centrum wsi. W miejscu tym głównymi bywalcami są smakosze alkoholu. Tylko samych pustych butelek było ponad pół kontenera. Wszystkie zebrane śmiecie nie zmieściły się do dużego kontenera. Nie ma gospodarza we wsi, który by dopilnował porządku w tym miejscu. Wstyd dla całej miejscowości. Dziękujemy Burmistrzowi Brzozowa za udostępnienie kontenera i za wszelką pomoc materiałową niezbędną do uporządkowania terenu – czytaliśmy w krótkiej relacji zamieszczonej na profilu Fb OSP KSRG Grabownica Starzeńska.

Niestety, niedługo później, strażakom przyszło się przekonać o obojętności i braku szacunku ze strony niektórych mieszkańców wsi na ich społeczne działania.

Tak wyglądają okolice boiska sportowego w Grabownicy. Cztery dni temu ponad dwudziestu strażaków w swoim wolnym czasie, zupełnie za darmo, przez kilka godzin sprzątało ten teren. Wandale nie uszanowali włożonej przez strażaków pracy i zostawili po sobie bałagan. Sprawa została zgłoszona na POLICJĘ. Nie odpuścimy, koniec z patologicznym zaśmiecaniem Naszej wsi – deklarują druhowie z OSP KSRG Grabownica Starzeńska.

źródło: OSP KSRG Grabownica Starzeńska – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. 30-letni kierowca wjechał po zamykający się szlaban! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

23-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)