REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Skradzione pojazdy oraz części z utraconego audi

PODKARPACIE. W minionych dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali trzy samochody pochodzące z przestępstwa, oraz części z utraconego auta o łącznej, szacunkowej wartości ponad 280 tys. złotych.

W wigilię (24 grudnia) udaremniono dwie próby wywozu z Polski na Ukrainę aut pochodzących z przestępstwa.

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano hondę CRV o szacunkowej wartości 40 tys. złotych. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że auto kierowane przez 28-letniego ob. Ukrainy miało zmienione numery nadwozia oraz tabliczki znamionowe.

Kontrolerzy z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali pojazd marki BMW X5, skradziony niepełna sześć miesięcy wcześniej w Luksemburgu. Wartość auta, którym podróżował 49-letni Ukrainiec, oszacowano na 200 tys. złotych.

Z kolei 28 grudnia w Korczowej udaremniono wywóz terenowej toyoty model RAV4. Jego kierowcą był 35-letni obywatel Polski. Mundurowi ustalili, że w aucie wymieniono tabliczkę znamionową zawierającą dane identyfikacyjne. Stwierdzono również ingerencję w pole numerowe VIN. Wartość auta oszacowano na 33 tys. złotych.

Wczoraj 2 stycznia, również na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano transport podzespołów pochodzących z auta skradzionego 30 grudnia 2021 r. na terytorium Polski. Funkcjonariusze SG ustalili, że elementy karoserii (maska, drzwi, zderzaki oraz błotniki) o szacunkowej wartości 10 tys. złotych pochodzą z luksusowego audi A6 poszukiwanego m.in. przez Interpol.

BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

dr Zbigniew Hałat: Państwo jest w rozsypce! Demografia to sprawa narodowej racji stanu! / tvPolska.pl

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)