REKLAMA
REKLAMA

Kolej gondolowa w Soline. Zobaczcie najnowsze ZDJĘCIA z budowy

SOLINA / PODKARPACIE. Kolejka gondolowa i wieża widokowa nad zaporą w Solinie to jeden z kilku strategicznych projektów inwestycyjnych dla Polskich Kolei Linowych na najbliższe lata. Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Pierwszy etap ma być zakończony w maju 2022 roku. Zobaczcie na jakim obecnie etapie jest realizacja tej inwestycji.

Bieszczady, pomimo pandemii tylko w tamtym roku odwiedziło około 2 miliony turystów. Oprócz przyjemności wynikających z istnienia samego jeziora i pięknych widoków, otrzymają oni atrakcje naprawdę dużego kalibru.

Kolejka gondolowa ma powstać na ponad 9 hektarowych działkach, ze stacją dolną „Plasza” i stacją górną „Jawor” , budynkami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną.

Obecnie Polskie Koleje Linowe działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Ośrodek w Solinie będzie ósmym.

Jak informował nas wójt gminy Solina uruchomiona kolejka ma funkcjonować 10 miesięcy w roku. – To będzie przebój turystyczny, nie tylko na całym Podkarpaciu, ale i w całej Polsce. Takiej atrakcji nie było dotychczas i nie będzie – mówił Adam Piątkowski. 

foto: Damian BiskupZOBACZ RÓWNIEŻ:

dr Zbigniew Hałat: Państwo jest w rozsypce! Demografia to sprawa narodowej racji stanu! / tvPolska.pl

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)