REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Student z Turkmenistanu z fałszywym prawkiem

PODKARPACIE. Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili prawie 70 fałszywych praw jazdy. Tym razem falsyfikatem posłużył się student z Turkmenistanu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (2 czerwca) na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, gdzie do odprawy na wjazd do Polski zgłosił się 28-letni obywatel Turkmenistanu. Mężczyzna na co dzień studiuje ekologię na Ukrainie. Kierujący oplem na ukraińskich numerach rejestracyjnych przedstawił do kontroli prawo jazdy, które od razu wzbudziły podejrzenia mundurowych. Podczas weryfikacji dokument wydany rzekomo w Turkmenistanie okazał się w całości podrobiony, potwierdziła to analiza wykonana na specjalistycznym sprzęcie.

Cudzoziemiec, który twierdził, że chcę wjechać do Polski w celu podjęcia dalszej nauki, przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 800 zł. Nie posiadał też wizy ani innego ważnego dokumentu uprawniającego go do wjazdu na terytorium RP, w związku z czym został zawrócony na Ukrainę.

BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Śmiertelne potrącenie dziecka


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

03-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)