REKLAMA
REKLAMA

Hala w Korczowej pomieści 2 tys. uchodźców! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE / POLSKA. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o uruchomieniu 9 punktów recepcyjnych, które będą pomagać uciekającym przed wojną Ukraińcom. Pięć z nich będzie zlokalizowanych na Podkarpaciu, w tym w Korczowej.

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia punktu w Hali Kijowskiej w Korczowej, który w pierwszym etapie przyjmie do 2000 osób. Wraz z rozwojem sytuacji i dalszym napływem cudzoziemców będą zwiększane jego możliwości – informuje Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

O powstających na Podkarpaciu punktach recepcyjnych informowaliśmy tutaj: Podkarpacie przyjmie uciekających przed wojną Ukraińców. 5 lokalizacji (VIDEO, FOTO)

Jak zaznaczyła wojewoda, hala ta, wzorem pozostałych punktów recepcyjnych, jest w pełni wyposażona przez Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Na miejscu jest przygotowany punkt medyczny, zabezpieczone zostało wyżywienie. Wsparciem i obsługą cudzoziemców zajmują się m.in. służby mundurowe: Wojska Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie i Podkarpacka Policja – dodaje Ewa Leniart.

źródło: Ewa Leniart/fb


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

 

27-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)