REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA 17:00. Demonstracja solidarnościowa z Ukrainą w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę o godzinie 17:00 na sanockim Rynku odbędzie się demonstracja solidarnościowa z Ukrainą. Zaprasza na nią radny Rady Powiatu Sanockiego Damian Biskup oraz Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka.

W Ukrainie trwa wojna. W Polsce z godziny na godzinę zwiększa się liczba organizowanych zbiórek, akcji pomocowych i spontanicznych demonstracji solidarnościowych z narodem naszych wschodnich sąsiadów zaatakowanych zbrojnie przez najeźdźcę z Rosji.

Na pomysł wyrażenia solidarności oraz przekazania słów wsparcia Ukraińcom, a także w ramach sprzeciwu wobec tyranii Władimira Putina, w Sanoku odbędzie się manifestacja.

Damian Biskup. Radny Rady Powiatu Sanockiego. Foto: archiwum prywatne (Fb)

Myślę, że już czas spotkać się na wiecu poparcia na sanockim rynku w celu wsparcia Ukrainy. Jak pisze i prosi Ivan Tsehen jego Naród potrzebuje takiego wsparcia od nas. Zorganizujmy się, zróbmy to razem. Ustalmy jeden termin. Niech cała Ziemia Sanocka będzie razem – napisał w mediach społecznościowych Damian Biskup, radny Rady Powiatu Sanockiego.

Na pozytywną odpowiedź nie trzeba było czekać. Pierwsza popłynęła z Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka.

Jakub Pilch. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka. Foto: MRMS (Fb)

Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka organizuje jutro demonstrację solidarnościową z mieszkańcami Ukrainy. Przyjdźmy i wyraźmy swój sprzeciw wobec szaleńczej agresji Rosji na naszych sąsiadów. Wszyscy, szczególnie jako obywatele Sanoka i okolic, którzy mieszkamy blisko granicy, ukażmy wsparcie Ukraińcom i Ukrainkom! Ukraino, jesteśmy z Tobą! Україно, ми з тобою! – czytamy w komunikacie i zaproszeniu od MRMS na Facebooku.

Termin ustalono na niedzielę 27 lutego na godzinę 17:00.

foto (3): poglądowe

źródło: Red., Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka – Fb, Damian Biskup – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

W powstaniu warszawskim bronili się 63 dni i co to dało ?2022-02-26 21:54:02
0 0
Ciekawe jestem co to da ? Lepiej pojedźcie na strzelnice aby się nauczyć bronić bo jak nie daj Boże Putin skończy z Ukrainą przyjedzie też do Polski . I będziecie wtedy palić świeczki i manifestować? Oni dopiero bronią się 3 dni a to jest początek zamieszania na świecie a Rosjanie maja 1 milion żołnierzy.
Odpowiedz
Czy Chiny rękami Rosji rozprawią się z Europą 2022-02-26 22:07:54
0 0
Wojna na Ukrainie. Chiny sprzeciwiają się sankcjom i prowadzą normalną współpracę handlową z Rosją. Zalecam rozwagę i myślenie a nie poddawanie się emocjom
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)