REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Mężczyzna przysypany przez ziemię! Fałszywy alarm

HUMNISKA / PODKARPACIE. Około godziny 11:30 w Humniskach, obok cmentarza, doszło do przysypania mężczyzny ziemią – takie zgłoszenie otrzymały służby ratunkowe. 

Na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Brzozów oraz OSP KSRG Humniska.

Na tę chwilę nie mamy więcej informacji.

AKTUALIZACJA, GODZ: 12:15:

Zgłoszenie o osobie przysypanej przez ziemię okazało się fałszywe. – Otrzymaliśmy takie zgłoszenie, ale nie zostało ono potwierdzone. Znamy tożsamość osoby, która zaalarmowała służby – informuje asp. sztab. Monika Dereń, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Policjanci sprawdzą, czy zgłoszenie o przysypanej osobie przez ziemię celowo miało wprowadzić w błąd służby, czy był to przypadek.

Za celowe wprowadzanie w błąd służb ratunkowych, grozi kara z art. 66 kodeksu wykroczeń. W paragrafie 1 czytamy: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum redakcji


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

14-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)