REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: W niedzielę sypnęło. Pług pojawił się przed 22!

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Załuża oraz Bykowiec. Interwencja dotyczyła nieodśnieżonych dróg gminnych. – Rozumiemy intensywne opady śniegu, ale kilkanaście godzin czekać na odśnieżenie jezdni? Zima 11 grudnia zaskoczyła drogowców? – pytają mieszkańcy.

Dlaczego tak późno pojawił się pług na drodze? 

Skontaktowaliśmy się z przedsiębiorcą, który wygrał przetarg na odśnieżanie dróg w miejscowościach Bykowce, Wujskie i Załuż. Na pytanie dlaczego kilkanaście godzin mieszkańcy czekali na przejazd pługu, otrzymaliśmy zdawkową odpowiedź. – Zima. 

Paradoks tej sytuacji polega na tym, że przedsiębiorca, który wygrał przetarg jest z okolicy. Ma podwykonawcę z Krościenka.

W przetargu mogą brać udział zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Częste pretensje do osób, które zajmowały się odśnieżaniem sprawiły, że nikt z miejscowych nie stanął do przetargu. 

– W roku 2021 zostały ogłoszone dwa postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych w sezonie zimowym 2021/2022 i 2022/2023. W celu właściwego i sprawnego utrzymania dróg w okresie zimowym miejscowości zostały podzielone na kilkanaście rejonów, jako odrębne zadania. Na każde z zadań Wykonawca powinien posiadać co najmniej jeden opłóżony nośnik z urządzeniem do posypywania (piaskarką). W przypadku składania ofert na różnych zadaniach Wykonawcy mieli obowiązek wykazać się sprzętem dla każdego z zadań. Wykonawcy oferowali cenę za 1 km odśnieżanej drogi i zwalczania śliskości (w miejscach wyznaczonych). Jednym z kryteriów oceny ofert był też czas reakcji. W postępowaniu określono również zakres dróg oraz zasady odśnieżania – przekazuje Łukasz Mendyka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji.

I tak według złożonej oferty, wykonawca w Załużu zobowiązał się do 40 minut odśnieżyć jezdnie po zgłoszeniu. Takowe wpłynęło do wykonawcy około godziny 11:00 (11 bm.). 

Aktualny stan dróg. Zdjęcia w galerii. 

Niedziela 11.12.2022. Załuż. Godz. 10:00.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zimowy Sanok po zachodzie słońca! (ZDJĘCIA)

default


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

odsniezanie2022-12-12 13:19:15
1 0
skoro w przetargu było, że do 40 min. odśnieży... a zadanie zostało wykonane po około 10 godzinach od zgłoszenia to sprawa jest prosta. Rozumiem zima... spóźnić się godzinę, dwe, trzy.... ale 10?
Odpowiedz
paranoja2022-12-12 14:46:34
0 0
Widoczny pokaz lekceważenia mieszkańców. Jeżeli byłaby potrzebne Pogotowie Ratunkowe to tragedia. Niedługo wybory więc trzeba pamiętać o trosce samorządowców.
Odpowiedz
czego nie wiecie2022-12-12 16:22:12
0 0
Nie wywiązujesz się z umowy - jesteś obciążony karami umownymi, w jakiej postaci to już zależy jak uzgodniono. Chyba były takie zawarte, bo jak nie to następnym razem wynajmijcie prawnika do sporządzenia umowy..
Odpowiedz
Bykowce 2022-12-12 21:25:17
0 0
Zima w zeszłym roku ta sama sytuacja czy pada cała dobę czy 3 h to pług pojawiał się tylko późnym wieczorem a rano z posesji nie można było wyjechać bo miałeś zasypane i zmarzniete bryły lodu przy wyjeździe z posesji .W tym roku sypnęło raz i znów się sytuacja powtarza .
Odpowiedz
problem z odśnieżaniem 2022-12-13 00:04:43
0 0
Nawet w Sanoku nie odśnieżają. ul. Kalinowa jest odśnieżana do połowy. Po trzecim telefonie do kierwonika SPGK dowiedziałem się że kierowca je kanapkę i będzie jechał do nas, lecz nie dojechał . Poprostu powiedział coś dla zbycia . Po co płacimy podatki ja się pytam.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)