REKLAMA
REKLAMA

Jeden kierowca pijany, drugi pirat drogowy

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. Policjanci niemal codziennie spotykają się z kierującymi, którzy lekceważąc obowiązujące przepisy, stają się realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Tylko wczoraj, funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Pierwszy był pijany, a drugi – pędząc w terenie zabudowanym 112 km/h, wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Wczoraj (22 bm.) przed godz. 12, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy, prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Lubatowa. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierującego toyotą, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 86 km/h.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 22-latek ma około 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy. Młodemu mężczyźnie grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 2 lat więzienia.

Tego samego dnia około godz. 22.30, na ul. Korczyńskiej w Krośnie, policjanci przerwali brawurową jazdę kierującego mazdą. 27-latek pędził przez teren zabudowany z prędkością 112 km/h, wyprzedzając inne pojazd na przejściu dla pieszych. Mężczyzna był trzeźwy. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego grzywnę w wysokości 3,5 tys. złotych, 20 punktów karnych oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o trzeźwość, rozsądek i ostrożność na drogach.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji.

KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Tragedia na autostradzie! Nie żyją 4 osoby! (FOTO, VIDEO)

foto: 112malopolska.pl (3) / KP PSP Tarnów (2)

23-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)