REKLAMA
REKLAMA

Jest decyzja zarządu. Chodnik zostanie przedłużony (FOTO)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Jak doskonale wiemy, od połowy czerwca trwa remont drogi powiatowej w Załużu. Trakt przez ponad 10 lat był nieremontowany i wymagał pilnej inwestycji. Po kilku nieudanych próbach udało się uzyskać dofinansowanie na to zadanie. Do listopada tego roku inwestycja ma zostać zrealizowana. W sumie to ponad 2,6 km drogi. 

W centrum miejscowości powstały chodniki, o długości 540 metrów. Wszystko było w porządku do momentu, gdy okazało się, że chodnik nie będzie budowany do jednego z ostaniach domów zlokalizowanych przy drodze głównej, w którym to mieszka niepełnosprawna osoba. Zabrakło około 100 metrów traktu.

O ile nie można było wprowadzić zmian w realizowanym projekcie, na który Powiat Sanocki otrzymał dofinansowanie, o tyle sami samorządowcy stanęli na wysokości zadania. Na jednym z ostatnich Zarządów Powiatu Sanockiego podjęto decyzję o przedłużeniu budowy chodnika w miejscowości Załuż.

Damian Biskup. Archiwum prywatne

Prace jak widać posuwają się zgodnie z harmonogramem i na szczęście z realizacją zadania nie ma żadnych problemów. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Sanoka to solidny wykonawca zatem myślę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już w niedługim czasie mieszkańcy, turyści będą mogli cieszyć się z przebudowanej drogi – mówi Damian Biskup, członek zarządu.

I dodaje: – Warto też zauważyć, iż Powiat Leski, na swoim odcinku tej drogi również wykonał w ostatnim czasie szereg prac poprawiających bezpieczeństwo. Myślę tu o budowie chodników, poszerzeniu drogi czy też montażu bezpiecznych przejść. Oczywiście wszystkie te zadania realizowane są przy olbrzymim wsparciu centralnym, za co podziękować należy lokalnym parlamentarzystom. W ostatnim czasie razem z Posłem Piotrem Uruskim jeździliśmy w poszukiwaniu dodatkowego finansowania do Dyrekcji Lasów Państwowych, które dla samorządów w ostatnim czasie, stały się kolokwialnie mówiąc dodatkowym „inwestorem” – podkreśla nasz rozmówca.

Ostateczna decyzja, co do realizacji wspomnianej inwestycji, zapadnie poprzez głosowanie na Radzie Powiatu Sanockiego. Stosowny projekt uchwały ma zostać przygotowany na najbliższą sesję.

red.

Grafika poglądowa.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAŁUŻ: Widać wyraźne efekty prac. Ruszają z asfaltowaniem (ZDJĘCIA)

Grafika poglądowa

 

09-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)