REKLAMA
REKLAMA

ZAŁUŻ: Widać wyraźne efekty prac. Ruszają z asfaltowaniem (ZDJĘCIA)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Trwa remont drogi powiatowej w Załużu. Już blisko dwa tygodnie droga w kierunku Leska jest całkowicie nieprzejadana. Było to konieczne ze względu na prace prowadzone w sąsiedztwie Zamku Sobień. Od piątku, od godziny 19:00 (9 września) ruch zostanie przywrócony. Całkowite zamknięcia będą obowiązywać w ciągu dnia, w tygodniu. Dziś lub jutro ma rozpocząć się asfaltowanie.

– Pogoda dopisuje, więc prace przebiegają zgodnie z planem. Od kilometra 0.150 do kilometra 0.500 mamy wykonane w pełni koryta i podbudowę. Zostało nam dokończyć pracę przy chodniku po prawej stronie jezdni, jadąc w kierunku Leska. W okolicach Zamku Sobień nawierzchnia została zebrana i przygotowana zupełnie nowa podbudowa drogi. Prawdopodobnie jeszcze dziś rozpoczniemy asfaltowanie. W sumie na całym odcinku wykonaliśmy 12 przepustów przez jezdnię – informuje Wojciech Rudy, kierownik robót.

Patrząc na pracę wykonaną przy przepustach, nie sposób przy jednym z nich zatrzymać się na dłużej. Jest on bowiem całkowicie wypełniony wodą.

– Gdy wykonywaliśmy prace teren był osuszony. Wiemy o tym problemie. Stosowne służby będą udrażniać ciek wodny, w miejscu gdzie regularnie bobry budują tamę – zaznacza nasz rozmówca.

Na prostych odcinkach remontowanej drogi, tam gdzie nie ma chodników, jezdnia będzie miała szerokość 5,5 metra oraz pobocza po 75 cm z każdej ze stron. Całość zostanie podniesiona o około 30 cm.

Rozpoczyna się asfaltowanie

– Według zamówienia inwestora asfaltowanie musi zostać wykonane na całej szerokości jezdni. Nie mamy więc możliwości wprowadzenia ruchu wahadłowego w ciągu dnia. Taki proces pracy zmniejsza ryzyko pękania jezdni – wyjaśnia Wojciech Rudy.

Nowy harmonogram zamknięcia drogi

Jeszcze do 9 września droga będzie całkowicie zamknięta. 9 września po godzinie 19:00 ruch zostanie wznowiony.

Według aktualnego planu w weekendy: 10-11, 17-18 i 24-25 września droga będzie przejezdna.

Droga będzie CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTA w tygodniu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do godz. 19:00. I taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do 30 września.

Uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie bezpieczeństwa, przestrzeganie znaków drogowych i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem. Dalsze informacje o utrudnieniach w ruchu przekazywane będą sukcesywnie w miarę postępu robót.

Grafika poglądowa

Przypomnijmy:

Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka. Wartość realizowanego przez Powiat Sanocki zadania wynosi 6 mln 900 tys. zł z czego 3 mln 855 tys. zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 500 tys. zł to wsparcie z Nadleśnictwa Brzozów.

Wykonana zostanie nowa nawierzchnia na długości 2 630 metrów, chodnik na długości 540 metrów, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych. Utwardzone zostaną ponadto pobocza na szerokości 75 cm. Powstanie także oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Prace zakończą się do listopada br.

07-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)