REKLAMA
REKLAMA

KS. FROŃ o Soulu: Trwajcie! Na chwałę Boga i dla naszej dumy! (KAZANIE VIDEO)

KS. FROŃ o Soulu: Trwajcie! Na chwałę Boga i dla naszej dumy! (KAZANIE VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas uroczystej mszy świętej z okazji 25-lecia zespołu Soul Sanok w Farze, kazanie wygłosił ks. Roman Froń. – I wy się ostańcie, chociażby nie wiadomo co było. Ostańcie się dla chwały Bożej i naszego pożytku i dla naszej dumy – powiedział na zakończenie proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego. Publikujemy całe kazanie.

ks. Roman Froń – proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku

Koncert na 25-lecie sanockiego zespołu SOUL w Farze odbył się 27 grudnia i wzbudził wiele pozytywnych emocji, wywołał wzruszenia oraz niezapomniane wrażenia. W kulminacyjnym momencie koncertu, śpiewało ponad 100 byłych i obecnych wokalistek formacji.

W kolejnych dniach będziemy publikować kolejne kolędy zarejestrowane podczas uroczystego koncertu. Na początek „Mroźna cisza”:

SANOK. Wzruszające kolędy w wykonaniu wokalistek SOUL. „Mroźna cisza” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Zespół powstał w 1997 r, działa przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku.

Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Monika Brewczak, która aranżuje również większość śpiewanych przez zespół utworów.

Od początku istnienia zespół bardzo dużo koncertuje – śpiewając a cappella jak również z zaproszonymi do współpracy instrumentalistami.

W swoim repertuarze zespół ma bogaty wybór pieśni dawnych, patriotycznych, religijnych, kolęd, przebojów muzyki poważnej, współczesnej, rozrywkowej, gospel i negro spirituals. Wielokrotnie także oprawiał muzycznie uroczyste Msze Święte.

Zespół tworzą uczennice gimnazjów, szkół podstawowych i średnich powiatu sanockiego.

foto: SOUL Sanok

foto galeria nagłówek: Jakub Radożycki

30-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)