REKLAMA
REKLAMA

Letnie półkolonie z GOK Zarszyn (ZDJĘCIA)

ZARSZYN / PODKARPACIE. Gminny Ośrodek Kultury w Zarszynie w czasie letnich wakacji zorganizował trzy 10-dniowe turnusy letnich półkolonii dla dzieci w okresie od 4 lipca 2022r. do 12 sierpnia 2022r. W każdym z turnusów uczestniczyło 50-ro dzieci w wieku 7-12 lat. Łącznie z wypoczynku skorzystało 150 dzieci z terenu Gminy Zarszyn i okolic. W trakcie trwania półkolonii uczestnicy mieli okazję odpocząć zdrowo i bezpiecznie spędzając wolny czas, a mnogość wycieczek przyczyniła się do poznania ciekawych zakątków naszego regionu.

W ramach programu odbyły się m.in.: zabawy animacyjne, warsztaty artystyczne „Las w słoiku”, zajęcia plastyczne, warsztaty budowania z klocków LEGO, zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne „Leśne obrazy z mchu”, piesza wycieczka krajoznawcza, zajęcia profilaktyczne, bal przebierańców oraz wspólne ognisko. Zorganizowano cztery wycieczki: basen w Lesku, Ruiny Klasztoru w Zagórzu, Karpacka Troja w Trzcinicy wraz z warsztatami, Rudawka Rymanowska oraz Solina, gdzie dzieci miały możliwość popłynięcia statkiem.

Zapewniliśmy całodzienne wyżywienie: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek oraz wodę/napoje.

Uczestnicy półkolonii przez cały czas byli pod opieką wykwalifikowanej kadry opiekunów oraz kierowników półkolonii. Każde dziecko otrzymało od organizatorów na pamiątkę worek typu plecak z logo oraz „obraz z mchu” wraz z „lasem w słoiku”, które samodzielnie wykonywali podczas trwania półkolonii oraz drobne gadżety. Na zakończenie turnusów zapraszani byli rodzice dzieci uczestniczących w półkolonii, dla których półkoloniści przygotowywali piękne układy taneczne.

W trakcie trwania półkolonii odbyły się kontrole prawidłowej organizacji wypoczynku przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sanoku i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, które zakończyły się pozytywnie.

Kontrolujący nie wnieśli uwag do protokołów kontrolnych.

Zadanie zostało wykonane dzięki dofinansowaniu Gminy Zarszyn, częściowej odpłatności rodziców dzieci uczestniczących w półkoloniach, ze środków GOK w Zarszynie oraz środków zewnętrznych pozyskanych przez GOK.

Podczas trwania półkolonii realizowano projekty: „Trening kreatywności” dofinansowany przez MKiDN oraz „Zdrowo i bezpiecznie – aktywne wakacje z GOK” dofinansowany z programu Wakacyjna AktywAKCJA.

Składamy serdeczne podziękowania osobom oraz organizacjom, które przyczyniły się do organizacji oraz realizacji programu letniego wypoczynku dla dzieci: Wójt Gminy Zarszyn Pani Magdalenie Gajewskiej, Dyrektorowi i pracownikom ZSCKR w Nowosielcach, druhom OSP Nowosielce, kierownikom wraz z wychowawcami wypoczynku oraz Wam drodzy Rodzice, którzy powierzyliście pod naszą opiekę swoje dzieci.

GOK w Zarszynie

źródło: materiały nadesłane

24-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)