REKLAMA
REKLAMA

Maksymalna cena węgla. Prezydent podpisał ustawę

POLSKA. – Prezydent RP podpisał dwie ustawy, w tym o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw. Ustawa ustala maksymalną cenę tony węgla dla odbiorców indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na poziomie 996,60 zł – poinformowała Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Dnia 11 lipca 2022 r. Prezydent RP podpisał:

1. Ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw;

2. Ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw.

 

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych przewiduje, że maksymalna cena za jedną tonę węgla sprzedawanego gospodarstwom domowym wyniesie nie więcej niż 996,60 zł. Jest to maksymalna cena, co oznacza, że węgiel może być tańszy. Jedno gospodarstwo domowe będzie mogło kupić maksymalnie 3 tony węgla oferowanego w tej cenie.

Ustawa przewiduje również rekompensatę dla przedsiębiorców za sprzedaż 3 ton paliwa stałego sprzedawanego dla gospodarstwa domowego. Przedsiębiorca będzie mógł zyskać rekompensatę w wysokości nie wyższej niż 1073,13 gr brutto za sprzedaż jednej tony paliwa stałego dla jednego gospodarstwa domowego. Warunkiem przyznania rekompensaty będzie sprzedaż odbiorcom paliw po cenie nie wyższej niż 996,60 złotych brutto za tonę.

źródło: Red., prezydent.pl, Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej / TT.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ceny za opał szaleją! Węgiel drogi, drewna praktycznie brak!

13-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)