REKLAMA
REKLAMA

Medale karateków UKS KKK Sanok-Niebieszczany. Walczyli o puchar Wiślanego Smoka (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. W Liszkach pod Krakowem rozegrana została II edycja Turnieju o Puchar Wiślanego Smoka. Klub UKS KKK Sanok-Niebieszczany reprezentowali: Kinga Małek, Adam Górski, Jan Solon oraz Bartosz Oklejewicz. Zawody przeznaczone były dla dzieci i młodzieży od rocznika 2007 i młodszych.

Kinga Małek powtórzyła swój sukces sprzed roku zdobywając złoty medal w kategorii kumite. Z kolei debiutant w kategorii 5 technik Adam Górski zdobył brązowy medal. Kolejnym zawodnikiem, który po raz pierwszy wystartował był Jan Solon, ale wraz z Bartoszem Oklejewiczem zajęli miejsca tuż za podium, również w kategorii 5 technik.

Organizatorem wydarzenia był Lisiecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Ireneusza Maśnicę. Gościem honorowym był shihan Andrzej Drewniak (9dan) wiceprezes Polskiego Związku Karate oraz sekretarz Światowej Federacji Karate.

Sobotni występ naszych karateków był na wysokim poziomie. Kinga Małek pierwszą walkę eliminacyjną zakończyła jedną techniką, z kolei pozostałe walki aż do finału również kończyły się przed regulaminowym czasem. Z kolei pojedynek o złoto trwał dłużej niż pozostałe, ponieważ o zwycięstwie Kingi zadecydowała dogrywka. Jeżeli chodzi o występ naszych najmłodszych reprezentantów to w kategorii 5 technik o ostatecznej lokacie decydowały małe różnice punktowe, Adam Górski początkowo był sklasyfikowany na drugim miejscu ex aequo z innym zawodnikiem. Jednak po decyzji sędziego technicznego wzięto pod uwagę najniższą i najwyższą notę, które zgodnie z zasadami nie są uwzględniane w punktacji. Po obliczeniu okazało się, że Adaś zajął ostatecznie 3. miejsce, a do srebra brakło 0,5 pkt! – relacjonuje Anna Czaban, wiceprezes UKS KKK Kumite Sanok-Niebieszczany.

źródło: materiały nadesłane

23-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)