REKLAMA
REKLAMA

Najlepszy snajper PHL nie dla Sanoka. Jakub Bukowski w Tychach

SANOK / PODKARPACIE. Najlepszy strzelec minionego sezonu Polskiej Hokej Ligi, wychowanek STSu Sanok Jakub Bukowski podpisał kontrakt z GKSem Tychy.

Jakub Bukowski to największe odkrycie sezonu 2021/2022 Polskiej Hokej Ligi. 21-latek przebojem wdarł się na sam szczyt klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. W 40 meczach zdobył 27 bramek, do których dołożył 15 asyst.

Obok Radosława Sawickiego był fundamentem gry ofensywnej Ciarko STSu Sanok.

W ostatnich dniach „Bukoś” wystąpił również w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Dywizji IB. Zanotował decydującego gola w serii rzutów karnych podczas rywalizacji z Ukrainą, dołożył również jedną asystę.

Nie było tajemnicą, że talentem zawodnika, który hokejowe szlify zbierał również w Szwajcarii, zainteresują się najbogatsze polskie kluby. Wczoraj klub z Sanoka poinformował, że w przyszłym sezonie Bukowski będzie reprezentował barwy klubu z „piwnego miasta”.

Jakub Bukowski odchodzi do GKS Tychy. Nasz wychowanek wybrał inna drogę kariery, mimo propozycji pozostania w Ciarko STS Sanok. Życzymy powodzenia i sukcesów w nowym klubie – czytamy w krótkim komunikacie Ciarko STS Sanok na Facebooku.

Do GKSu Tychy przymierzany jest również Radosław Sawicki. Jeśli i on przeszedłby do Tychów, oznaczałoby to utratę przez Sanok dwóch największych ofensywnych armat.

foto (2): Tomasz Sowa

07-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)