REKLAMA
REKLAMA

Nielegalna migracja. Poseł URUSKI: Potrzebny mur na granicy z Ukrainą (VIDEO)

Nielegalna migracja. Poseł URUSKI: Potrzebny mur na granicy z Ukrainą (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski wystąpił w programie publicystycznym „Minęła 20”, emitowanym na antenie TVP Info. Parlamentarzysta rodem z Sanoka wspomniał o potrzebie rozpoczęcia rozmów i prac dotyczących ewentualnej budowy muru na granicy Polski z Ukrainą, który pomógłby walczyć z nasilającym się zjawiskiem nielegalnej migracji. Publikujemy materiał VIDEO.

„Minęła 20” to główny wieczorny program publicystyczny TVP Info. Analityczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia prowadzą dziennikarze: Danuta Holecka, Krzysztof Ziemiec, Adrian Klarenbach i Michał Rachoń.

W odcinku z 30 stycznia wystąpił poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski.

Tematyka poruszana tego dnia:

Czy krajom Zachodu uda się powstrzymać agresję Rosji wobec Ukrainy? Jaki sens miało spotkanie Mateusza Morawieckiego z przywódcami europejskiej prawicy? Na te m.in. tematy dyskutowali goście Krzysztofa Ziemca: Monika Pawłowska (PiS), Marek Sowa (Koalicja Obywatelska), Piotr Uruski (Solidarna Polska) i Urszula Pasławska (PSL). W drugiej części programu także o tym, czy opozycja ma jeszcze szansę, by pójść do przyszłych wyborów zjednoczona i jaki będzie jej program.

Jedno z zagadnień poruszanych podczas programu dotyczyło budowy muru na wschodniej granicy Polski. Poseł Uruski, odpowiadając na pytanie prowadzącego, wspomniał o podjęciu działań zmierzających do budowy muru na granicy z Ukrainą, który pomógłby walczyć z nasilającym się zjawiskiem nielegalnej migracji. Szczegóły w materiale video.

screen z materiału video / TVP Info

źródło: Red., TVP Info

video: TVP Info

02-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Tomasz Święch2022-02-02 14:45:34
0 0
Czy Matuszewski i radni PiS, nadal nie chcą, aby w Sanoku wybudowano nowoczesne więzienie z halami produkcyjnymi ? Co myślą sanoczanie i mieszkańcy Ziemi Sanockiej? Nigdy nie było rzeczowej debaty na ten temat. Sanokowi i sanoczanom sprzed nosa uciekła duża inwestycja, setki miejsc pracy, duże podatki - teraz w dobie kryzysu bardzo by się to przydało. Przypomne też, że zainwestowano sporo w teren pod więzienie. Skoro Matuszewski i władze miasta Sanoka nie chcą budowy więzienia i jest to nieopłacalne, to może Gmina Zagórz lub Gmina Wiejska Sanok podejmie się realizacji tej inwestycji? Może warto przeprowadzić konsultacje społeczne? Co tak naprawdę myślą sanoczanie i mieszkańcy Ziemi Sanockiej? Nigdy nie było debaty na ten temat, na temat ewentualnych korzyści czy strat.
Odpowiedz
Tomasz Święch2022-02-02 16:38:48
0 0
Moim zdaniem budowa muru już jest spóźniona o kilka lat. Należy natychmiast rozpocząć pracę przy budowie muru miedzy Ukrainą a Polską . Jak tylko zacznie się konflikt na Ukrainie od strony Ukrainy ruszy tysiące osób i nikt nie będzie w stanie zatrzymać tej fali bez muru ! Obecnie Polacy są bezbronni bo PiS nie wybudował obiecanych strzelnic, tak samo nie zmienił prawa aby Polacy mogli mieć zwiększony dostęp do broni . To może się potwornie zemścić bo znowu to My Polacy jesteśmy bezbronni a Ukraińcy posiadają olbrzymie zasoby broni prywatnej i olbrzymią ciągle rozbudowywaną armię . Jak to możliwe że ich stać na 350 tys żołnierzy a Polska ma tylko 50 tys wojska bo reszta na papierze czyli uczelnie administracja marynarka wojenna ? Inna sprawa że w tym samym czasie utrzymujemy 700 tys urzędników zamiast maksymalnie 150 tys ?
Odpowiedz
Brawo2022-02-02 21:46:35
0 0
Genialne, brawo, mur na Sanie aż od Sianek dodatkowa kolczatka, światła i lasery Solidarnej Polski. To Himalaje nieudolnej polityki na którą nie pomoże mur. Koło domu se Pan postaw za swoje jak ma.
Odpowiedz
Bykowce Trepcza Zabłotce - konsultacje cichaczem2022-02-02 21:58:00
0 0
Może by tak sanocki portal napisał zachęcał mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach? Już się zaczynają i tylko parę dni !!!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)