REKLAMA
REKLAMA

Niespokojna noc nad Podkarpaciem. Przeloty amerykańskich Herculesów i odrzutowców (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. To nie była spokojna noc dla wielu mieszkańców Podkarpacia. Szczególnie w okolicach Jarosławia i Przeworska można było usłyszeć huk przelatujących samolotów amerykańskich sił zbrojnych. Bombowce, a później również helikoptery i odrzutowce pojawiły na naszym niebie po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił uznanie niepodległości separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie.

grafika poglądowa / zdjęcie ilustracyjne, Flightradar24.com

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem, prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu, a chwilę później podpisał dekret o uznaniu separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie. Jednocześnie powiedział, że Ukraina to „nieodłączna część” historii Rosji i jej przestrzeni kulturowej.

Decyzja ta, choć przez wielu spodziewana, wywołała ogromne poruszenie na całym świecie. Przedstawiciele państw Zachodu zdecydowanie potępili taki ruch, nazywając go rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego i naruszeniem suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Przeloty amerykańskich samolotów nad Polską obserwowane były w ostatnich dniach regularnie. Jednak wczoraj, tuż po ogłoszeniu przez Putina uznania „republik” w Donbasie, szczególnie nad Podkarpaciem pojawiło się ich więcej. Budzące grozę dźwięki potężnych maszyn zaniepokoiły wielu mieszkańców.

Niespokojną noc mają za sobą szczególnie mieszkańcy regionu Jarosławia czy Przeworska. Na zdjęciach z serwisu Flightradar24.com widać, że różnego rodzaju samolotu amerykańskich sił zbrojnych przez długi czas krążyły nad Podkarpaciem. Mówi się zarówno o Herculesach, czyli o potężnych maszynach transportowych, jak i helikopterach i odrzutowcach. Samoloty utrzymywały się w powietrzu przez wiele godzin, zataczając kręgi. Miały patrolować przestrzeń powietrzną Polski i chronić wschodnią granicę NATO.

screen z Flightradar24.com

Wiadomo też, że dodatkowe grupy amerykańskich żołnierzy, którzy w ostatnich dniach i tygodniach trafili do Polski, utworzyły bazy między innymi w Mielcu i Przemyślu.

Przypomnijmy też, że dzisiaj rano minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził, że siły rosyjskie przekroczyły ukraińską granicę.

Możemy potwierdzić, że siły rosyjskie weszły na terytorium samozwańczych republik na Ukrainie i tym samym naruszyły granice. Zostało naruszone prawo międzynarodowe i nie ma na to przyzwolenia – powiedział dzisiaj rano na antenie Radiowej Jedynki minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Oczekujemy sankcji, poważnych sankcji, a nie symbolicznych. Jeżeli sankcje będą miały symboliczny charakter, to tylko rozzuchwalą agresora. Sankcje muszą być poważne, tylko wtedy możemy zatrzymać agresję – dodał minister Mariusz Błaszczak na antenie polskiego radia.

Więcej tutaj:

Inwazja rozpoczęta. Rosyjska armia weszła na teren Ukrainy!

zdjęcia poglądowe (2)

źródło: Red., Flightradar24.com

screeny: Flightradar24.com


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

22-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)