REKLAMA
REKLAMA

Obywatel Chin pokazał na granicy fałszywe prawo jazdy (ZDJĘCIE)

GRANICA. To już 85. fałszywe prawo jazdy ujawnione w 2022 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W sobotę kolejne podrobione uprawnienia wykryli mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej.

2 lipca w trakcie kontroli granicznej podróżnych wyjeżdzających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej, do odprawy zgłosił się 34-letni obywatel Chin. Kierujący osobową mazdą oprócz dokumentów podróży przedstawił prawo jazdy wydane rzekomo przez władze Ukrainy. Dokument poddano szczegółowej weryfikacji. Wykorzystano do tego specjalistyczne urządzenia do badania autentyczności. Strażnicy graniczni potwierdzili, że uprawnienia były w całości podrobione.

Dokument został zatrzymany, a cudzoziemiec usłyszał zarzuty wykorzystania fałszywego dokumentu, do czego się przyznał. Wyjaśnił, że kupił go podczas pobytu na Ukrainie za pięćset euro. Dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dalszą podróż kontynuował w fotelu pasażera.

Dokumenty komunikacyjne typu prawa jazdy, dowody rejestracyjne oraz zezwolenia na międzynarodowy przewóz rzeczy to najczęściej ujawniane fałszywki w bieżącym roku. Kolejną, najczęściej ujawnianą kategorią dokumentów są fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej. Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia ujawnili już łącznie ponad 470 fałszywych dokumentów.

BiOSG

źródło: BiOSG


PODKARPACIE. Śmiertelny wypadek. Motocyklista uderzył w barierę (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

05-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)