REKLAMA
REKLAMA

Papierosy w dachu i drzwiach. Gotówka o wartości 65 tys. zł w bagażu osobistym (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Koniec roku okazał się pracowitym okresem dla funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Na przejściu granicznym w Korczowej przechwycili oni papierosy, zapobiegając uszczupleniom podatkowym i celnym na kwotę przekraczającą 49 500 zł. W Medyce funkcjonariusze ujawnili niezgłoszoną gotówkę w walucie obcej o wartości przeszło 64 700 zł.

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze podkarpackiej KAS skierowali busa do prześwietlenia urządzeniem RTG. Pozwoliło ono ustalić prawdopodobne miejsca ukrycia przemycanego towaru, a szczegółowa kontrola ujawniła 40 800 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Były one ukryte w dachu oraz w drzwiach tylnych lewych i prawych pojazdu. Wartości celna kontrabandy oszacowana została na ponad 2 200 zł, a uszczuplenie należności celnych i podatkowych wyniosło ponad 64 700 zł. Kierowca pojazdu w toku postępowania przyznał się do własności przemycanych papierosów i zapłacił kwotę 25 000 zł na poczet grożącej mu kary. Skierowano wobec niego wniosek o wydanie decyzji zobowiązującej sprawcę-cudzoziemca do powrotu na okres 3 lat.

Niezgłoszoną gotówkę ujawnili funkcjonariusze na przejściu granicznym w Medyce. Obywatel Ukrainy ukrył ją w swoim bagażu osobistym. Przeciwko podróżnemu wszczęto sprawę karną, a na poczet grożącej mu kary grzywny zabezpieczono 7 000 zł.

źródło: KAS, Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. Dachowanie volkswagena na prostym odcinku drogi (ZDJĘCIA)

źródło, foto: OSP Głogów Małopolski / Fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)