REKLAMA
REKLAMA

Pociągi z Krościenka pełne! Trwa ewakuacja obywateli Ukrainy (VIDEO, ANKIETA)

Pociągi z Krościenka pełne! Trwa ewakuacja obywateli Ukrainy (VIDEO, ANKIETA)

Ze stacji kolejowej Uherce Mineralne codziennie odjeżdżają pociągi z obywatelami Ukrainy, uciekającymi z kraju, w związku z agresją Rosjan. Wczoraj przed godziną 13 kolejny pociąg ewakuacyjny Polregio, zabrał do Tarnowa 304 – osobową grupę ukraińskich uchodźców, przetransportowanych autokarami z przejścia granicznego w Krościenku.

– Skala migracji spowodowanej rosyjską agresją na Ukrainę stwarza potrzebę zwiększenia ilości pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe SA cały czas kontynuują roboty torowe celem udrożnienia linii kolejowej nr 108 od Uherzec Mineralnych do Krościenka –  pisze na portalu społecznościowym Jerzy Zuba.

– Polska nie pozostaje obojętna wobec tragedii narodu ukraińskiego. Przygotowanie przez Polskie Linie Kolejowe do przewozów nieczynnego odcinka linii kolejowej nr 108 udrożni południowo – wschodni kierunek pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Dziękuję za sprawne prace i przystosowywanie infrastruktury kolejowej do przejazdów w kierunku przejścia granicznego w Krościenku – mówił Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Drezyna wracająca z przejścia granicznego w Krościenku. foto: archiwum redakcji

Odcinek linii nr 108, na którym wykonane zostały prace od stacji Uherce do granicy państwa liczy ok. 30 km. Trasa jest jednotorowa o charakterze górskim.

Już w 2021 r. dla sprawnych i bezpiecznych podróży w Bieszczady, na odcinku Zagórz – Uherce PLK wykonały prace torowe – m.in. wymieniono ponad 4 tys. podkładów. Dokonano przeglądu i poprawy widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych. Poprawiony był stan mostu w Zagórzu nad Sanem.

video, foto (2): Jerzy Zuba, fb


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pierwszy pociąg z problemami, ale do celu (FOTO)

USTJANOWA: Wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy! (FOTO)

Ponad 4 godziny „poślizgu” po wykolejeniu się pociągu (VIDEO)

 

Ilu uchodźców z Ukrainy powinna przyjąć Polska?


2 miliony
5 milionów
10 milionów
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
2 miliony (91)
5 milionów (29)
10 milionów (46)
Zagłosuj.
07-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)