REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Kradł paliwo na potęgę! 500 litrów

PODKARPACIE. Od początku czerwca policjanci otrzymywali zawiadamiania o powtarzających się kradzieżach paliwa. Nieznany sprawca poruszający się samochodem marki Hyundai Getz, na różnych stacjach w Rzeszowie i w Tyczynie tankował paliwo nie płacąc za nie. Mężczyzna kradł również płyn Ad Blue.

W poniedziałek, kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę przed jego domem. Podczas przeszukania, znaleźli w jego samochodzie bańki z paliwem. Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce. Jak ustalili, mężczyzna tankował paliwo, za które nie płacił. Paliwo wlewał również do przenośnych baniek. Kradł też płyn Ad Blue. Jego łupem padło ponad 200 litrów płynu Ad Blue i niemal 500 litrów paliwa różnego rodzaju. Łączna wartości strat to ponad 5,5 tys. złotych.

W środę policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Dział ds. Wojskowych. Prokurator tego działu przesłuchał mężczyznę i zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Przedstawienie zarzutów nie kończy postępowania. Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyzna mógł dokonywać podobnych kradzieży na terenie innych miejscowości województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

W sprawie trwają dalsze ustalenia. Policjanci pracują nad wszechstronnym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności przestępczej działalności mężczyzny.

Za kradzieże grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Rzeszów

zdjęcie poglądowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BIESZCZADY. 8 wozów strażackich wyjechało do… ogniska (ZDJĘCIA)

grafika poglądowa / Red., OSP KSRG Średnia Wieś – Fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

23-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)