REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Pijana babcia przewoziła rodzinę, w tym kilkuletnie wnuczki!

PODKARPACIE. Dzielnicowi z Czermina zatrzymali do kontroli drogowej pojazd kierowany przez 51-latkę. Kobieta mając 2 promile alkoholu w organizmie kierowała pojazdem przewożąc czworo pasażerów, w tym dwójkę kilkuletnich dzieci. Policjanci przedstawili kobiecie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia swoich pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn grozi kobiecie do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, po północy dzielnicowi w Woli Otałęskiej zauważyli kierującego pojazdem, którego styl i technika jazdy mogła wskazywać, na to, że jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedziała kobieta. Policjanci poczuli od kierującej alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości 51-letniej mieszkanki gminy Czermin, okazało się, że miała w organizmie 2 promile alkoholu.

W pojeździe z kobietą podróżowały jej dwie kilkuletnie wnuczki oraz ich ojciec i dziadek. Dzieci przewożone były bez wymaganych przepisami fotelików. Wszystkie dorosłe osoby znajdujące się w samochodzie były pod wpływem alkoholu, w związku z tym na miejsce interwencji przyjechała ciocia, która zaopiekowała się dziećmi.

Policjanci powiadomili o zaistniałej sytuacji instytucje pomocowe, które dążą do zapewnienia odpowiedniej opieki dzieciom. Jeśli wszczęte postępowanie wykaże, że rodzice dzieci dopuścili się zaniedbań podczas opieki nad nimi, poniosą konsekwencje prawne.

źródło: KPP Mielec

foto nagłówek: arch.red. / arch.policji


 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Chwile grozy w Bieszczadach. Turysta zaginął w najdalej wysuniętym rejonie (ZDJĘCIA)

foto: GOPR Bieszczady / FB


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)