REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Pijany 19-latek bez uprawnień wypadł z drogi. Strażacy musieli rozcinać karoserię (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło w niedzielę w Przemyślu. 19-latek kierujący fiatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę o godz. 2.20, dyżurny przemyskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Rolniczej w Przemyślu. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali straż pożarną, która rozcinała karoserie samochodu, by uwolnić z wraku kierowcę.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący fiatem, 19-letni mieszkaniec Przemyśla, jadąc z 21-letnim pasażerem, obywatelem Ukrainy, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Od 19-latka policjanci wyczuli alkohol. Został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wskazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów młodego mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kierowca fiata został przewieziony do szpitala. Pasażerowi nic się nie stało.

19-latek stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto poniesie odpowiedzialność za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień.

– Każdy kierowca, który wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, staje się potencjalnym zabójcą! Apelujemy: Piłeś – nie jedź! – przypominają policjanci z wydziału ruchu drogowego.

źródło: KMP Przemyśl


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
REGION: Tragedia na drodze. Zginęły dwie osoby

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji

Bestialskie egzekucje w ukraińskich miastach. Masowe groby (DRASTYCZNE)


REGION: Pożar turbiny wiatrowej! (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

04-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)