REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Wietrzny poniedziałek! Strażacy interweniowali 103 razy

PODKARPACIE. 103 razy interweniowali wczoraj (17.01) podkarpaccy strażacy usuwając skutki silnie wiejącego wiatru w naszym regionie. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: dębickim, rzeszowskim i kolbuszowskim. Na szczęście nikt nie został ranny.

Nasze interwencje polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów oraz drzew z ulic, chodników i posesji – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Około godziny 14 Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie na swoim profilu na Twitterze informowała o 66 interwencjach.

 

Do wieczora strażacy interweniowali jeszcze 37 razy.

W prawie 20 przypadkach przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone dachy na domach, budynkach gospodarczych i użyteczności publicznej. Silne podmuchy wiatru uszkodziły dachy m. in. na szkołach w Piskorowicach i Rzemieniu. Rzeszowscy strażacy pomagali zabezpieczyć oderwaną przez wiatr część dachu na hali sportowo – widowiskowej „Podpromie”.

Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach dębickim, rzeszowskim i kolbuszowskim. Na szczęście nikt nie został ranny– dodają strażacy.

Opracowanie: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: KM PSP w Rzeszowie, KP PSP w Leżajsku

źródło: gov, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie- fb, KW PSP Rzeszów- Twitter


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie
 POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

18-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)