REKLAMA
REKLAMA

Podróż do czasów PRL-u z VIVO! Krosno. Wystawa eksponatów (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Pralka Frania i Światowit, rower Wigry 3, magnetofon szpulowy czy radioodbiornik Kasprzak – te i inne eksponaty z czasów PRL można zobaczyć na wystawie w VIVO! Krosno. Zaprezentowane pamiątki należą do nieodłącznych, kultowych symboli PRL-u. Zwiedzając wystawę można odbyć sentymentalną podróż do lat, w których rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Ekspozycję można podziwiać do 5 lutego.

Każdy, kto do 5 lutego każdy odwiedzi VIVO! Krosno, będzie mógł na chwilę przenieść się do minionej epoki PRL-u, przypadającej od lat pięćdziesiątych do końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Mimo niełatwych czasów, braku towarów pierwszej potrzeby i wyczekiwania w wielogodzinnych kolejkach, w ludziach nie brakowało wówczas zaradności i kreatywności do tworzenia różnych sprzętów, przedmiotów i gadżetów, których używali wszyscy.

Niełatwo dziś wytłumaczyć, jak żyło się w PRL-u. Jednak dzięki autentycznym eksponatom, młodsze pokolenie może zobaczyć, jak wyglądały wówczas aspekty codzienności, a starsze pokolenie będzie miało okazję powspominać lata swojej młodości – przekonują organizatorzy.

Na wystawie można zobaczyć m in.: telewizory Tosca, pralkę Frania czy Światowit, aparaty telefonicznye i radbioodbiorniki, rowery Reksio i Wigry 3, maszyny do pisania w oryginalnej walizce czy colorofon, bez którego nie mogła odbyć się żadna prywatka. Co więcej, wśród eksponatów znajdziemy również prawdziwe bony towarowe i pieniądze z tamtych lat, a także zdjęcia i opakowania po produktach spożywczych, które kojarzymy tylko z okresem PRL-u.

Czasy PRL-u wciąż fascynują, zwłaszcza ze względu na wiele produktów, przedmiotów i sprzętów, które stały się wręcz kultowe. Mamy nadzieję, że możliwość obejrzenia z bliska symboli tego okresu, przywoła miłe wspomnienia młodzieńczych lat.

Poniżej zapraszamy na krótką fortorelacje z wystawy!

źródło: VIVO! Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Antyrządowe protesty. Zamieszki na ulicach. Starcia z policją
tvPolska.pl

25-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)