REKLAMA
REKLAMA

Pojadą kolejne pociągi z uchodźcami

Wczoraj (3 marca) miał miejsce pierwszy transport obywateli Ukrainy , drogą kolejową z Krościenka do Tarnowa (linia 108). Dość nieszczęśliwsze skład z około 250 osobami wykoleił się w Ustjanowej. – Z szyn wypadł pierwszy zestaw kołowy. Nie było zagrożenia dla podróżnych. Usterka wystąpiła na zaśnieżonym odcinku górskiej trasy – informowały służby PLK.

Wczorajsze zdarzenie nie doprowadzi do rezygnacji transportu uchodźców tym środkiem transportu Nie można jednak na tę chwilę wyznaczyć konkretnego harmonogramu kursów pociągów.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum redakcji.

– Koordynacją wszystkich „pociągów specjalnych” uruchamianych dla uchodźców zajmuje się PKP InterCity S.A. Co do harmonogramu transportu linią 108, z racji trwających na jej przygranicznym odcinku Krościenko-Uherce robót naprawczych, trudno o dokładne określenie możliwości dojazdu składów do Krościenka. Połączenia będą realizowane z Uherzec w porozumieniu ze wszystkimi zaangażowanymi w to przedsięwzięcie podmiotami oraz w oparciu o aktualne potrzeby, czyli liczbę uchodźców – przekazuje Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

Dzisiaj zaplanowany jest pociąg z Uherzec do Tarnowa. Wyjazd z Uherzec o godz. 14.34.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pierwszy pociąg z problemami, ale do celu (FOTO)

USTJANOWA: Wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy! (FOTO)

Ponad 4 godziny „poślizgu” po wykolejeniu się pociągu (VIDEO)

04-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)