REKLAMA
REKLAMA

Polskie czołgi w Ukrainie. „Przekazano ponad 200 sztuk”

POLSKA. Od rana głośno o ustaleniach Informacyjnej Agencji Radiowej, która podała, że Polska przekazała już Ukrainie ponad 200 czołgów T-72. Wcześniej, premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że pomoc dotycząca przekazywania sprzętu militarnego jest realizowana, ale o konkretnych wyliczeniach nie będzie mowy, głównie ze względów bezpieczeństwa.

Dzisiaj rano media obiegła informacja podana przez Informacyjną Agencję Radiową, która ustaliła, że Polska zdecydowała się przekazać Ukrainie ponad 200 czołgów T-72. Większość z dostaw miała zostać już zrealizowana. Aktualnie, na Wschód trafiają ostatnie sztuki.

Mowa o dostawach, które pozwalają wyposażyć aż dwie brygady czołgowe. Najczęściej jedna brygada liczy dwa-trzy bataliony czołgów, czyli ponad sto egzemplarzy. W ramach wsparcia militarnego dla Ukrainy Polska przekazuje też kilkadziesiąt sztuk bojowych wozów piechoty – czytamy w komunikacie Informacyjnej Agencji Radiowej.

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki potwierdzał podjęcie decyzji o przekazaniu czołgów T-72 Ukrainie, ale zaznaczył jednocześnie, że o konkretnych liczbach nie będzie mowy, głównie ze względów bezpieczeństwa.

Tak, Polska przekazała czołgi na Ukrainę, ale ze względów bezpieczeństwa naszych ukraińskich przyjaciół nie będziemy mówić o ich liczbie – słyszeliśmy w wywiadzie w programie Gość Wydarzeń (Polsat News).

Dzisiaj my pomagamy naszym sąsiadom z Ukrainy, ale oni też dzisiaj pomagają nam, podejmując pracę tutaj w Polsce. Bracia, synowie, ojcowie uchodźców z Ukrainy walczą też o nasze bezpieczeństwo i pokój – uzupełnił szef polskiego rządu.

Wcześniej, swoje czołgi T-72 Ukrainie przekazały Czechy.

foto (2): poglądowe

źródło: Red., Informacyjna Agencja Radiowa, Polsat News, Kancelaria Premiera – Twitter

29-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)