REKLAMA
REKLAMA

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy dotkniętych wojną

Granicząca z naszym województwem Ukraina została w sposób brutalny, bezpardonowy zaatakowana przez wojska rosyjskie. Atak na Ukrainę, który obserwujemy, nie mieści się w realiach współczesnego świata.

Jednoznacznie ponownie jeszcze raz wyrażamy nasze potępienie i sprzeciw wobec agresji, z którą nie mieliśmy do tej pory do czynienia w XXI wieku. Jednocześnie chcemy przekazać informacje o formach możliwej pomocy z naszej strony, którą zamierzamy wesprzeć zarówno mieszkańców Ukrainy jak i uchodźców, którzy przybywają na Podkarpacie, a także Polaków przebywających na Ukrainie lub wracających do kraju

W poniedziałek zbiera się Sejmik Województwa Podkarpackiego. Analizujemy procedury umożliwiające nam przekazanie środków finansowych, które mogą być przeznaczone na zakup materiałów ratunkowych lub przedmiotów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Zarząd zdecyduje również o przekazaniu wstępnie 50 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, na rzecz samorządów, które organizują czasowy pobyt dla uchodźców.

Zdjęcie poglądowe

Poprzez Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej, którego jesteśmy członkiem, będziemy apelować do samorządów wojewódzkich, aby deklarowały możliwe formy wsparcia. Z podobnym apelem wystąpimy poprzez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, które skieruje apel o wsparcie do samorządów województwa podkarpackiego. Zwracamy się również do przedsiębiorców o rozważenie możliwości wsparcia w dowolnej formie dla społeczności ukraińskiej. Propozycje i pytania dotyczące pomocy prosimy kierować na adres mailowy: pomoc.ukraina@podkarpackie.pl

Wszystkie podejmowane przez samorząd województwa kroki są konsultowane i uzgadniane z Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego przy wojewodzie.

UMWP

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

Tłumy uchodźców próbują dostać się do Polski. Kolejka na 80 km (ZDJĘCIA)

26-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)