REKLAMA
REKLAMA

Reprezentacja Polski nie rozegra meczu barażowego z Rosją! (ANKIETA)

POLSKA. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poinformował, że reprezentacja Polski nie rozegra meczu barażowego o awans do mistrzostw świata, w którym rywalem miała być Rosja! – Koniec ze słowami, czas na czyny! – napisał na Twitterze w krótkim oświadczeniu szef polskiej piłki.

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko – napisał na Twitterze Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Przypomnijmy, że mecz Polski z Rosją w ramach półfinału baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze miał odbyć się 24 marca o godzinie 18:00 na stadionie w Moskwie.

Komunikat został wydany kilkanaście minut temu. Na ten moment nie wiadomo, jak na decyzję PZPN zareaguje FIFA.

W czwartek, gdy Rosja napadła zbrojnie na Ukrainę, przedstawiciele polskiego, szwedzkiego i czeskiego związku piłki nożnej wydali specjalny komunikat, w którym „kategorycznie potępili agresję Rosji na Ukrainę i wyrazili zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej”.

Oświadczenie wywołało kontrowersje, a kilku czołowych polskich dziennikarzy sportowych nazwało go „haniebnym”. Szeroka dyskusja na ten temat odbyła się choćby na Kanale Sportowym wczoraj. Dziennikarze zwracali uwagę, że jest to absolutnie niewystarczająca reakcja na militarną napaść Rosji na Ukrainę. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Sport.pl przypomina ponadto, że na skutek agresji Rosji na Ukrainę UEFA podjęła już kilka wiążących decyzji na niekorzyść agresora. Finał Ligi Mistrzów, który miał się odbyć w Sankt Petersburgu, ostatecznie został przełożony do Paryża. Wszystkie rosyjskie i ukraińskie kluby oraz reprezentacje będą rozgrywać swoje domowe spotkania na neutralnym terenie.

AKTUALIZACJA.

Decyzję prezesa PZPN skomentował i potwierdził kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

źródło: Łączy nas piłka – Fb, Cezary Kulesza – Twitter, Sport.pl

Czy to dobra decyzja, że w obliczu inwazji na Ukrainę, PZPN zdecydował o zbojkotowaniu meczu z Rosją?


TAK
NIE
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK (217)
NIE (25)
Zagłosuj.
26-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)