REKLAMA
REKLAMA

POSADA. Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji zostanie zmodernizowane! (FOTO)

POSADA / SANOK. Powiat Sanocki inwestuje nie tylko w drogi, ale także w infrastrukturę edukacyjną. Koleje przedsięwzięcie, które rozpocznie się w czerwcu br. dotyczy modernizacji i budowy obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

8 czerwca władze Powiatu Sanockiego podpisały umowę z wykonawcą. Inwestycja ma na celu dostosowanie do obecnych potrzeb edukacyjnych i standardów placówki w zakresie kształcenia zawodowego.

Zadanie obejmuje modernizację budynku dydaktycznego i pracowni zawodowych zlokalizowanych w budynku A przy ul. Stróżowskiej 16, modernizację hali z przeznaczeniem na archiwum przy ul. Stróżowskiej 15, budowę magazynów materiałowych oraz modernizację placów, dróg i parkingów wraz z zagospodarowaniem terenu ZS 3 oraz RCRE przy ul. Stróżowskiej 16.

Inwestycja była bardzo potrzebna, od lat upominaliśmy się o przeprowadzenie remontu budynku A, który jako jedyny z obiektów należących do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji nie został poddany termomodernizacji i przebudowie – mówi Wacław Żuchowski, dyrektor RCRE w Sanoku.

– Instalacje cieplne i elektryczne są już przestarzałe, a dziedziniec przed budynkiem jest bardzo zniszczony. Konieczna jest także przebudowa całej infrastruktury, która znajduje się pod ziemią. Obecnie, dzięki współpracy z Zarządem Powiatu Sanockiego i Radą Powiatu, udało się wreszcie sfinalizować nasze starania – dodaje.

Prace zakończą się do 2023 roku.

Wartość inwestycji wynosi 6 490 000,00 zł, z czego 5 000 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

12-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)