REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. 16-latka potrącona na pasach. Trafiła do szpitala (ZDJĘCIE)

PODKARPACIE. Wyjaśniane są okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj przed godz. 21, na skrzyżowaniu ul. Pruchnickiej z ul. Przemysłową w Jarosławiu. Kierująca hyundaiem potrąciła pieszą na oznakowanym przejściu. Poszkodowana 16-latka trafił do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Do zdarzenia doszło w czwartek, przed godz. 21, na skrzyżowaniu ul. Pruchnickiej z ul. Przemysłową w Jarosławiu. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca hyundaiem, 22-letnia mieszkanka Jarosławia, wykonując manewr skrętu w prawo w ul. Przemysłową, nie ustąpiła pierwszeństwa 16-latce, która wchodziła na przejście dla pieszych na zielonym świetle zielonym i ją potrąciła.

16-letnia mieszkanka Jarosławia z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca oraz piesza były trzeźwe.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Przypominamy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem (za wyjątkiem tramwaju). Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

źródło: KPP Jarosław


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Wjechał na przejazd i uszkodził rogatkę (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)