REKLAMA
REKLAMA

Drugi stopień alarmowy BRAVO. Prewencyjne ostrzeżenie dla Podkarpacia i Lubelszczyzny.

PODKARPACIE / POLSKA. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wprowadziło drugi stopień alarmowy BRAVO dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny, jest związane z obecną sytuacją na Ukrainie.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy polsko-ukraińskiej, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, które wprowadza drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Decyzja szefa polskiego rządu ma charakter prewencyjny.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego – poinformowano w poniedziałek wieczorem na Twitterze RCB.

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. 

Drugi stopień alarmowy na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie obowiązuje od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59.

Stopnie alarmowe oraz stopnie alarmowe CRP, które dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni wprowadza, zmienia i odwołuje w drodze zarządzenia Prezes Rady Ministrów. Szef rządu robi to po zasięgnięciu opinii ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W przypadkach niecierpiących zwłoki stopień alarmowy może zostać wprowadzony również przez ministra spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii szefa ABW, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów.

źródło: Red., RCB/TT, UW


 ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Prezydent Przemyśla apeluje o pomoc. ”Potrzebujemy też rzeczy, o które aż głupio nam prosić”

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

FUNDACJA CZAS NADZIEI. Uruchomiono konto na pomoc dla rodzin uciekających z Ukrainy

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

01-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)