REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki odwiedziły komendę. Poznały policyjnego psa, radiowóz i motocykl (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanockie przedszkolaki odwiedziły miejscową jednostkę Policji. W trakcie wizyty w komendzie, dzieci poznały specyfikę zwodu policjanta. Była to także okazja do tego, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj, dzieci z Ochronki Bł. E. Bojanowskiego w Sanoku, odwiedziły miejscową jednostkę Policji. Funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom o służbie w Policji, jej ważnej roli oraz zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie policjanta. Odpowiadali także na wiele pytań dotyczących służby w Policji. Dzieci dowiedziały się przede wszystkim tego, że głównym zadaniem policjantów jest pomaganie każdej osobie, która tego potrzebuje i dbanie o bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Podczas spotkania wśród przedszkolaków pojawiły się pierwsze deklaracje chęci wstąpienia do służby.

Funkcjonariusz, który jest przewodnikiem psa, opowiedział dzieciom o służbie jaką wykonuje ze swoim pupilem. Przypomniał, w jaki sposób należy zachować się, gdy zostaną zaatakowane przez psa lub inne zwierzę.

Atrakcją dla uczestników spotkania był również pokaz policyjnego radiowozu i motocykla, któremu dzieci mogły przyjrzeć się z bliska.

Była to także okazja do tego, aby przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci mówili, jak prawidłowo zachowywać się na drodze – jako pieszy i pasażer samochodu. Przekazane przez mundurowych zasady dotyczyły również bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz w kontaktach z nieznajomymi.

źródło: KPP Sanok

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanocka grupa SPEED w akcji. Piraci drogowi słono płacą. Sypią się wysokie mandaty


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

23-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)