REKLAMA
REKLAMA

Przerażające! Katowane i gwałcone dziecko. 2,5-letni chłopczyk w stanie krytycznym

STALOWA WOLA / PODKARPACIE. Do wstrząsającego zdarzenia doszło wczoraj w Stalowej Woli. Do miejscowego szpitala trafił znajdujący się w bardzo ciężkim stanie 2,5-letni chłopczyk. Ślady na ciele dziecka wskazują, że był on katowany i gwałcony. Aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala w Rzeszowie. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli wszczęła w tej sprawie śledztwo. Dzisiaj zostaną skierowane do sądu wnioski o tymczasowy areszt dla biologicznej matki chłopca i jej konkubenta. To młodzi obywatele Ukrainy.

Jak dowiadujemy się w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli, wczoraj w nocy do szpitala w Stalowej Woli trafił 2,5-letni chłopczyk znajdujący się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Obrażenia na jego ciele wskazują, że był on maltretowany i gwałcony. Nieoficjalnie mówi się o tym, że dziecko było bite i gwałcone wielokrotnie. Karetka szybko przetransportowała malca do szpitala w Rzeszowie. Aktualnie przebywa on na oddziale intensywnej opieki medycznej, został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, a jego stan określany jest jako krytyczny.

Prokurator rejonowy w Stalowej Woli Adam Cierpiatka nie udziela szczegółowych informacji na temat okoliczności zdarzenia oraz obrażeń, z uwagi na dobro dziecka oraz ich drastyczność ujawnionych na ciele ran! To potwierdza tylko, jaki horror przeżywał 2,5-letni Danyl P.

W sprawie zatrzymano matkę biologiczną dziecka, obywatelkę Ukrainy, 22-letnią Oksanę P. oraz jej konkubenta, również Ukraińca, 25-letniego Vitalija S. Przeprowadzane są z nimi czynności procesowe, dzisiaj prokurator prowadzący śledztwo złoży wniosek o tymczasowe aresztowane obojga.

Vitalij S. i Oksana P. usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i zgwałceniem Danyla P. oraz wielokrotnego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim – mówi nam prokurator Adam Cierpiatka. – Za popełnienie tych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do lat 25.

Do sprawy wrócimy.

grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Kolejne próby kradzieży w blokach. Znamy schemat działania

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

06-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)