REKLAMA
REKLAMA

RADNY MIKLICZ: 100 milionowe zadłużenie! 30 mln deficytu! (VIDEO)

RADNY MIKLICZ: 100 milionowe zadłużenie! 30 mln deficytu! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Kilka słów po sesji budżetowej Rady Miasta Sanoka, w której z powodu choroby, nie uczestniczył radny Sławomir Miklicz, wypowiedział wspomniany radny. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Sławomir Miklicz. foto. archiwum prywatne

– Moje wnioski nie są optymistyczne, ale mam nadzieję, że mieszkańcy nie odczują w sposób znaczący trudnej sytuacji budżetowej miasta.

Mam nadzieję, że wzrost podatku od nieruchomości o 10% to ostatnia podwyżka samorządu i w roku bieżącym więcej ich nie będzie. Czas pokaże – twierdzi radny Sławomir Miklicz.

A budżet na rok 2022? Jaki jest?

– Rekordowe w historii miasta zadłużenie – 56,80 % zadłużenia – tak źle jeszcze nie było.

Wiele niedoszacowanych obszarów działalności miasta po stronie wydatków, na co zwracał uwagę skarbnik miasta – według moich szacunków brakuje około 10 mln złotych.

Zmniejszenie strony dochodowej o około 20 mln złotych. Błędne założenia polityki finansowej, zakładające, że niedobory budżetowe pokryte zostaną ze zwiększonych wpływów z tytułu podatku po poszerzeniu granic miasta (do czego nie doszło).

Mam nadzieję, że w trakcie roku znajdziemy sposób, żeby te fatalne założenia i duże niedoszacowania w jakiś sposób zniwelować. Tego życzę Burmistrzowi, sobie i oczywiście wszystkim mieszkańcom Sanoka – dodaje radny.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Budżet miasta na 2022 rok przyjęty. Ile na inwestycje? Jakie zadłużenie?

23-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Czy poznamy prawdę ?2022-01-22 14:43:22
0 0
Dzięki działaniom Matuszewskiego i jego ekipy zapowiada się rekordowa plajta miasta Sanoka ? Ile rocznie już teraz kosztuje Sanok spłata kredytów wszak wiadomo że odsetki w bankach rosą ?
Odpowiedz
i co z tego gadania ???2022-01-22 23:08:24
0 0
Panie Miklicz pytanie co robić , co pan planuje robić dla sanoczan? Rzuca Pan hasłowo, że skarbnik że za mało na oświatę., że polityka finansowa, że niedoszacowania, że chcecie poszerzyć granice o Bykowce Zabłotce i Trepczę, że spadek dochodów własnych, że procentowo analizujecie budżet na wskaźnikach, że dzierżawa hotelu Domu Sportowca, że wskaźniki, że niebezpieczny budżet. I CO ??? Ciężki czas to Pański wniosek ?!
Odpowiedz
Ferdynand Lipski2022-01-22 23:12:19
0 0
Tak plan to ja mam zawsze Panie Miklicz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)