REKLAMA
REKLAMA

Remont drogi w Załużu. Deszczowa aura zmieniła harmonogram prac

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Załuża zaniepokojeni zatrzymaniem prac związanych z remontem drogi powiatowej biegnącej przez ich miejscowość. Na remont czekali przeszło 10 lat. Szczęśliwy początek prac nastąpił w czerwcu tego roku. Do blisko połowy września wszystko przebiegało zgodnie z planem. Jak wyjaśnia Wojciech Rudy, kierownik robót, nadal nie ma powodów do niepokoju. Inwestycja zostanie zrealizowana w terminie.

– Od blisko dwóch tygodni prace nie postępują. Pod moim domem ułożono krawężniki, ale chodnik nie jest dokończony – przekazuje nam mieszkanka Załuża.

Na taki harmonogram prac ma wpływ przede wszystkim aura. Ostatnie dni są deszczowe i zdecydowano się przerwać prace ziemne przy rowach czy chodnikach. – Zadanie jest realizowane zgodnie z planem. Wstrzymaliśmy czasowo prace ziemne, ze względu na intensywne opady deszczu. Trwają jednak prace związane z podbudową drogi oraz asfaltowanie. Zmiany w harmonogramie nie wpływają na termin realizacji inwestycji – wyjaśnia Wojciech Rudy, kierownik robót.

Chodzi o odcinek, który znajduje się poza terenem zabudowanym w kierunku Leska. W tygodniu droga na remontowanym odcinku jest nieprzejezdna, w godzinach 7:00 – 19:00.

Od 21 do 23 września będzie asfaltowany odcinek od ostatniego domu znajdującego się przy drodze powiatowej, do skrzyżowania na tzw. Łąki”. W godzinach 7:00 – 19:00 mieszkańcy tej części Załuża nie będą mieli możliwości przejazdu w kierunku Sanoka (przez miejscowość). Dla mieszkańców będzie możliwy przejazd przez Lesko.

– Prace mają zostać zakończone do połowy stycznia. Tak wynika z umowy. Mówimy tu o instalowaniu oświetlenia czy montowaniu barier energochłonnych. Termin w żaden sposób nie jest zagrożony. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to do końca października będziemy mieli na całym odcinku położne dwie warstwy asfaltu. Pozostanie nam wykonanie ostatniej warstwy ścieralnej. Podkreślę raz jeszcze, że wstrzymanie prac przy chodnikach wynika wyłącznie z warunków atmosferycznych – uzupełnia nasz rozmówca. 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zdjęcia wykonane w dniu 8 września 2022: ZAŁUŻ: Widać wyraźne efekty prac. Ruszają z asfaltowaniem (ZDJĘCIA)

20-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)