REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy policjanci pomagają uchodźcom (ZDJĘCIA)

Policjanci i pracownicy z sanockiej komendy, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Terenowy w Sanoku od początku tragicznych wydarzeń na Ukrainie angażują się w pomoc dla jej obywateli, którzy uciekają przed wojną. Prowadzą zbiórki potrzebnych rzeczy, organizują miejsca noclegowe, wspierają i dbają o ich bezpieczeństwo. Wczoraj najpotrzebniejsze rzeczy zostały przekazane dla rodzin przebywających w ośrodku w Polańczyku.

Policjanci i pracownicy sanockiej komendy pomagają w każdy możliwy sposób, otaczając opieką osoby, które w naszym kraju szukają schronienia przed wojną. Solidaryzują się także z osobami, które bezpieczne schronienie znalazły na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Polańczyku. Uciekając przed wojną zabrali ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Dlatego też, oprócz wsparcia i troski o bezpieczeństwo, potrzebują również pomocy rzeczowej.

Na te potrzeby odpowiedzieli policjanci i pracownicy sanockiej Policji, którzy przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Terenowy w Sanoku, zebrali i zakupili m.in. odzież, obuwie oraz artykuły spożywcze. Pamiętali także o zabawkach, owocach i słodyczach dla najmłodszych, które zostały wręczone dzieciom przez Pingwina – maskotkę sanockich policjantów. Wczoraj najpotrzebniejsze rzeczy zostały przekazane do ośrodka w Polańczyku. W ten sposób społeczność sanockiej Policji dołożyła kolejną cegiełkę do tego, aby w tym wyjątkowo trudnym czasie, wesprzeć rodziny uchodźców z Ukrainy.

Od początku tragicznych wydarzeń angażujemy się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. „Pomagamy i chronimy” zarówno podczas służby, jak i w czasie wolnym. Uczestniczymy i prowadzimy zbiórki potrzebnych rzeczy, organizujemy miejsca noclegowe, pomagamy jako wolontariusze, wspieramy i przede wszystkim dbamy bezpieczeństwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które kierowane odruchem serca i poczuciem solidarności, okazują wsparcie potrzebujących.

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Rosjanie zaatakowali Lwów. Komentarz władz


Przejazd prezydenta USA Joe Bidena (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

Joe Biden przylatuje do Rzeszowa! Spotka się z Andrzejem Dudą


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)