REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci, w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Otwarci i odpowiedzialni”, spotykają się z uchodźcami z Ukrainy i rozmawiają na temat bezpieczeństwa. Mówią o zasadach, które mogą uchronić obcokrajowców przed zagrożeniami związanymi m.in. z handlem ludźmi, czy kradzieżą dokumentów. Informują również, gdzie można znaleźć profesjonalną pomoc.

Od początku tragicznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, policjanci angażują się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Pomagają im zarówno podczas służby jak i w czasie wolnym. Uczestniczą i prowadzą zbiórki potrzebnych rzeczy, organizują miejsca noclegowe, pomagają jako wolontariusze, wspierają ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo.

Mundurowi w ramach działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą „Otwarci i odpowiedzialni”, organizują spotkania profilaktyczne z obywatelami Ukrainy. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj, w Klubie Górnika w Sanoku. Urząd Miasta w Sanoku zorganizował dla uchodźców lekcje języka polskiego. Pogadankę tłumaczył prowadzący zajęcia wolontariusz.

Podczas spotkania policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną, zapoznały uczestników z zasadami bezpieczeństwa, jakimi powinni kierować się podczas życia codziennego, a także najważniejszymi przepisami obowiązującymi w Polsce. Funkcjonariuszki podkreśliły, że policjant, to osoba, do której zawsze mogą się zgłosić w sytuacji, kiedy będą potrzebowali pomocy. Przekazały informacje jak wygląda policyjna legitymacja oraz umundurowanie. Przypominały o zasadach, które mogą uchronić obcokrajowców przed zagrożeniami związanymi z handlem ludźmi czy kradzieżą dokumentów. Zwróciły uwagę na kwestie bezpieczeństwa dzieci.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały spoty informacyjne dotyczące bezpieczeństwa i zachowania ostrożności. Nagrania informują o tym, aby:

– nie przekazywać dokumentów obcym osobom i mieć je zawsze przy sobie,
– podróżować w większej grupie i poprosić o dokument tożsamości osoby, które oferują transport,
– w przypadku sytuacji zagrożenia zadzwonić na numer alarmowy 112.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał materiały profilaktyczne w języku ukraińskim oraz elementy odblaskowe.

źródło: KPP Sanok

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Zdezelowany skatepark. Dzieci z urazami. Kto na to pozwala? (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)