SANOK. Zdezelowany skatepark. Dzieci z urazami. Kto na to pozwala? (ZDJĘCIA)
SANOK / PODKARPACIE. Skatepark przy ul. Białogórskiej w Sanoku jest miejscem chętnie odwiedzanym przez dzieci i młodzież, którzy szukają możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu po zajęciach w szkole czy przedszkolu. Niestety, stan poszczególnych jego elementów z tygodnia na tydzień jest coraz gorszy. Dziury, wystające śruby, ostro zakończone krawędzie, połamane drewniane części czy wyłamane metalowe elementy. W ramach interwencji po kontuzji dziecka korzystającego ze skateparku pytamy, czy korzystanie z niego w tym stanie jest możliwe, jak często przeprowadzane są kontrole, kiedy odbyła się ostatnia z nich i kto podejmuje decyzje o tym, że dzieci z Sanoka mogą aktualnie tam przebywać i korzystać ze zniszczonej infrastruktury.
Sprawę kondycji poszczególnych elementów skateparku zlokalizowanego przy ul. Białogórskiej w Sanoku poruszamy po kontuzji dziecka, które korzystało z infrastruktury skateparku.
Jak relacjonują nam rodzice, wizyta w ostatnich dniach zakończyła się płaczem i urazem. Dziecko wpadło w dziurę i wystającą śrubę na jednej z ramp.
Do urzędów i instytucji prześlemy pytania o to, czy skatepark w takim stanie jest bezpiecznym miejscem dla dzieci i młodzieży, czy przeprowadzane są kontrole kondycji infrastruktury, kiedy odbyła się ostatnia z nich i kto zezwala na korzystanie z tego obiektu.
Wiadomo, że dookoła skateparku wybudowanego w 2014 roku realizowana jest nowa inwestycja i że zadanie zakłada między innymi rozbudowę istniejącego skateparku. Projekt ma zostać sfinalizowany jesienią tego roku.
O inwestycji nad Sanem pisaliśmy tutaj:
SANOK: Sportowcy zawodowi i amatorzy będą zadowoleni! (FOTO)
Istniejący parking zostanie rozbudowany o miejsca postojowe i będzie mogło na nim parkować jednocześnie 60 samochodów osobowych i 5 autokarów. Powstanie miasteczko ruchu drogowego spełniającego wymagania programu szkolenia dzieci na kartę rowerową oraz testów egzaminacyjnych wyposażoną w sygnalizację świetlną oraz stację napraw dla rowerów. Zostanie rozbudowany skatepark. Wybudowane zostaną boiska do: koszykówki, badmintona, siatkówki oraz siatkówki plażowej. Wykonana zostanie siłownia na wolnym powietrzu, a także pole do minigolfa.
W planowanej strefie relaksu znajdą się: urządzenia do gier zespołowych (stoły do ping-ponga, szachy terenowe). Zostaną zamontowane ławki i kosze.
Cały teren zostanie oświetlony, a miasteczko ruchu drogowego dodatkowo ogrodzone.
W ramach projektu, po drugiej stronie Sanu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Zadanie zgodnie z umową, ma się zakończyć jesienią.
Całkowita wartość zadania wyniesie około 8 mln zł.
źródło: Red., materiały nadesłane, UM Sanok
Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz