REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Zdezelowany skatepark. Dzieci z urazami. Kto na to pozwala? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Skatepark przy ul. Białogórskiej w Sanoku jest miejscem chętnie odwiedzanym przez dzieci i młodzież, którzy szukają możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu po zajęciach w szkole czy przedszkolu. Niestety, stan poszczególnych jego elementów z tygodnia na tydzień jest coraz gorszy. Dziury, wystające śruby, ostro zakończone krawędzie, połamane drewniane części czy wyłamane metalowe elementy. W ramach interwencji po kontuzji dziecka korzystającego ze skateparku pytamy, czy korzystanie z niego w tym stanie jest możliwe, jak często przeprowadzane są kontrole, kiedy odbyła się ostatnia z nich i kto podejmuje decyzje o tym, że dzieci z Sanoka mogą aktualnie tam przebywać i korzystać ze zniszczonej infrastruktury.

Sprawę kondycji poszczególnych elementów skateparku zlokalizowanego przy ul. Białogórskiej w Sanoku poruszamy po kontuzji dziecka, które korzystało z infrastruktury skateparku.

Jak relacjonują nam rodzice, wizyta w ostatnich dniach zakończyła się płaczem i urazem. Dziecko wpadło w dziurę i wystającą śrubę na jednej z ramp.

Do urzędów i instytucji prześlemy pytania o to, czy skatepark w takim stanie jest bezpiecznym miejscem dla dzieci i młodzieży, czy przeprowadzane są kontrole kondycji infrastruktury, kiedy odbyła się ostatnia z nich i kto zezwala na korzystanie z tego obiektu.

Wiadomo, że dookoła skateparku wybudowanego w 2014 roku realizowana jest nowa inwestycja i że zadanie zakłada między innymi rozbudowę istniejącego skateparku. Projekt ma zostać sfinalizowany jesienią tego roku.

O inwestycji nad Sanem pisaliśmy tutaj:

SANOK: Sportowcy zawodowi i amatorzy będą zadowoleni! (FOTO)

Istniejący parking zostanie rozbudowany o miejsca postojowe i będzie mogło na nim parkować jednocześnie 60 samochodów osobowych i 5 autokarów. Powstanie miasteczko ruchu drogowego spełniającego wymagania programu szkolenia dzieci na kartę rowerową oraz testów egzaminacyjnych wyposażoną w sygnalizację świetlną oraz stację napraw dla rowerów. Zostanie rozbudowany skatepark. Wybudowane zostaną boiska do: koszykówki, badmintona, siatkówki oraz siatkówki plażowej. Wykonana zostanie siłownia na wolnym powietrzu, a także pole do minigolfa.

W planowanej strefie relaksu znajdą się: urządzenia do gier zespołowych (stoły do ping-ponga, szachy terenowe). Zostaną zamontowane ławki i kosze.

Cały teren zostanie oświetlony, a miasteczko ruchu drogowego dodatkowo ogrodzone.

W ramach projektu, po drugiej stronie Sanu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Zadanie zgodnie z umową, ma się zakończyć jesienią.

Całkowita wartość zadania wyniesie około 8 mln zł.

źródło: Red., materiały nadesłane, UM Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Tomek2022-04-09 15:09:26
2 0
Założyć monitoring i będzie wiadomo kto to dewastuje. Najpierw było skomlenie o skatepark a później sami to rozwalają Je*ana dzicz.
Odpowiedz
ojojojejku2022-04-10 19:07:44
0 0
A któż tam wrzuca śmieci do tego przybytku jak nie skate-dzieci? Kto to rozwala że pozwalacie sobie tym g... całe miasto nękać? Winny musi się znaleźć? Plażę już zmyło, skate-buda się zaraz rozpadnie a więc może i rada miasta pójdzie w te ślady płakać po tym nikt nie będzie.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)