REKLAMA
REKLAMA

SANOK. 8 mln zł na inwestycję w SPORT i REKREACJĘ! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. 8 mln zł na inwestycję w SPORT i REKREACJĘ! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dobiega końca budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej w Sanoku. Powstają tu boiska, skatepark, miasteczko ruchu drogowego oraz siłownia. Wkrótce będzie można cieszyć się nowymi ścieżkami rowerowymi oraz innymi elementami infrastruktury turystycznej. Wcześniej zakończono prace związane z modernizacją i rozbudową parkingu dla samochodów osobowych i autobusów. Inwestycja pochłonie 8 mln złotych, a środki pozyskano z z Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczonego dla gmin położonym na terenach górskich.

Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych dedykowanego gminom położonym na terenach górskich. Środki z tego rządowego programu przeznaczone są na rozwój infrastruktury turystycznej. Zadanie, na które zdecydowano się w Sanoku pochłonie 8 mln złotych.

W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej wchodzą cztery boiska do: siatkówki, badmintona, unihokeja i koszykówki. Będzie także możliwość gry w tenisa ziemnego. Ponadto, dzieci, młodzież, ale również dorośli będą mogli skorzystać z siłowni, zmodernizowanego skateparku, pola do minigolfa oraz piłkarzyków, szachów i stołów do tenisa stołowego. Teren zostanie oświetlony.

W pierwszym etapie odnowiono i poszerzono strefę parkowania. Łącznie zlokalizowano tam 90 miejsc parkingowych, zarówno dla samochodów osobowych, jak i dla autobusów.

Z kolei w trzecim etapie powstanie niespełna 4-kilometrowa ścieżka rowerowa, a na Białej Górze single track o długości 7 km.

Realizowany projekt to ważna dla Wójtostwa inwestycja. Potrzeb w dzielnicy jest jednak zdecydowanie więcej. Od lat mówi się choćby o pilnej konieczności remontu ul. Cegielnianej czy o rewitalizacji ogródka jordanowskiego.

DUŻO WIĘCEJ w naszym materiale VIDEO.

Do wypowiedzi przed kamerą zaprosiliśmy wszystkich radnych Rady Miasta Sanoka wybranych głosami mieszkańców Wójtostwa oraz władze miasta.

grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

MILIONY ZŁOTYCH dla Sanoka i powiatu sanockiego! Strategiczne inwestycje (VIDEO)

16-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)