REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Dyrektor Ekonomika wygrywa w „Postaw na milion”! Gratulacje! (FOTO, VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku Renata Gromek wraz z synem Miłoszem wzięli udział w popularnym teleturnieju „Postaw na milion”, emitowanym w Telewizji Polskiej. Szefowej Ekonomika udało się dotrzeć do pytania finałowego i dobrze na nie odpowiedzieć. Dzięki temu rodzinny team wygrał 75 tys. złotych. Gratulujemy!

Tomasz Sokołowski

Do programu „Postaw na milion”, Renata Gromek, dyrektor ZS nr 1 w Sanoku, zgłosiła się półtora roku temu, gdy nie pełniła jeszcze aktualnej funkcji.

Podczas świąt, czy rodzinnych spotkań, lubimy spędzać czas grając w „planszówki”. Jakiś czas temu, na gwiazdkę dostałam od syna grę planszową „Postaw na milion”. Zauważyliśmy z Miłoszem (syn, współuczestnik teleturnieju – przyp. red.), że najlepiej idzie nam gdy gramy w parze. Nasza wiedza z różnych dziedzin się uzupełnia. Pewnego razu padł spontaniczny pomysł zgłoszenia się do programu. Wysłałam smsa, od tego się zaczęło – mówi nam Renata Gromek.

Gdybym w momencie wysyłania zgłoszenia była dyrektorem, zastanowiłabym się nad tym. Mam nadzieję, że udział w programie nie wpłynie na odbiór mojej osoby, a już na pewno nie przełoży się na odbiór instytucji, w której pracuje – dodaje dyrektor Ekonomika.

Seria spotkań rekrutacyjnych skutkowała zaproszeniem do programu. Emisja odcinka z udziałem państwa Gromków odbyła się 16 kwietnia.

W teleturnieju „Postaw na milion”, duety rozpoczynają grę mając na koncie milion złotych. Ich zadaniem jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na osiem pytań, które ulokowane są w kilku segmentach charakteryzujących się różnymi zasadami dotyczącymi choćby liczby odpowiedzi. Pytanie finałowe, z reguły oparte na statystyce, posiada dwie możliwe odpowiedzi, a pieniądze można postawić tylko na jedną z nich. Nie wszystkim uczestnikom udaje się dojść do finału. Wiele par, po drodze, przegrywa całą posiadaną kwotę.

Nagranie odbyło się w lutym. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie czułam tremy, ale muszę przyznać, że w zdecydowanej większości towarzyszyły mi pozytywne emocje. Prowadzący Łukasz Nowicki to naprawdę sympatyczny i naturalny człowiek. Całą ekipę realizującą nagranie tworzą ludzie kompetentni i przyjaźnie nastawieni. Wszyscy starają się rozładować napięcie towarzyszące uczestnikom, uspokoić ich, zrelaksować – relacjonuje pani Renata.

Co do samej gry, rodzinny team Gromków musiał zmierzyć się z pytaniami o: odmiany jabłek, symbol chemiczny złota, liczebność członków kół łowieckich, światowej sławy wiolonczelistę, państwo, które zdetronizowało Elżbietę II, najbardziej zakorkowane miasto, orzesznicę wyniosłą i nasiona, które wydaje oraz o planetę sprzężoną z miedzią.

Renata Gromek przyznaje, że  najtrudniejsze było dla niej pytanie o to, z czego znany jest Yo Yo Ma.

To nazwisko nic mi nie mówiło. Z pomocą przyszła wiedza i skojarzenia Miłosza. Najwięcej pieniędzy postawiliśmy na grę na wiolonczeli, co finalnie okazało się dobrym wyborem.

W tej grze liczy się opanowanie, wiedza i łut szczęścia. Bardzo ważna jest dywersyfikacja wiedzy, uzupełnianie się nawzajem.

Widzowie przekonali się o tym w pytaniu finałowym, kiedy to z kolei pani Renata wykorzystała swoją wiedzę i intuicję, co pozwoliło postawić 75 tys. złotych na poprawną odpowiedź dotyczącą tego, z jaką planetą sprzężona jest miedź. Dyrektor Ekonomika skłaniała się ku odpowiedzi Wenus i to właśnie ona okazała się poprawna. Dzięki temu rodzinny tandem Gromków wygrał 75 tys. złotych.

Staraliśmy się z synem grać ostrożnie, nie ryzykować. Rozkładaliśmy kwoty na najbardziej prawdopodobne odpowiedzi. Mieliśmy trochę szczęścia, że z reguły największe sumy kierowaliśmy na poprawne odpowiedzi. Stres nie pomaga w korzystaniu z wiedzy i udzielaniu odpowiedzi na pytania pod presją czasu. Wtedy najłatwiejsze zagadnienia wydają się tymi bardzo trudnymi. Myślę jednak, że udało nam się opanować emocje i odpowiednio pokierować procesem logicznego myślenia i ostatecznie wygrać. Bardzo się cieszymy – mówi Renata Gromek.

Składamy serdeczne gratulacje!

ODCINEK „POSTAW NA MILION” Z UDZIAŁEM PAŃSTWA GROMKÓW BEZPŁATNIE NA TVP VOD – KLIKNIJ TUTAJ

foto: Postaw na milion – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanoczanin z brązowym medalem mistrzostw Polski w kulturystyce! (ZDJĘCIA)

25-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)