REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Kiedy początek sezonu grzewczego? Znamy konkretną datę

SANOK / PODKARPACIE. 23 września zaczyna się kalendarzowa jesień. Aura już od kilku dni przygotowuje nas do tej pory roku. Coraz niższe temperatury sprawiają również, że częściej spoglądamy w kierunku grzejników w naszych mieszkaniach. W Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapytaliśmy o konkretną datę rozpoczęcia sezonu grzewczego. Mamy odpowiedź.

W tym roku przejście z aury letniej na jesienną nie było płynne. Praktycznie z dnia na dzień trzeba było przestawić się i dostosować do znacząco niższej temperatury, deszczu i chłodnego wiatru.

Prognozy pogody na najbliższe dni wskazują, że w Sanoku, w najbliższy czwartek i piątek maksymalna temperatura spadnie do poziomu poniżej 10 stopni C.

I to właśnie na czwartek 22 września lub na piątek 23 września planowane jest rozpoczęcie sezonu grzewczego w Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Jak w każdym sezonie zimowym wszystko uzależnione będzie od pogody. Na blokach zamontowane są czujniki, tzw. pogodynki, które pracują na zasadzie termostatu. Jeśli temperatura w dzień lub w nocy spadnie poniżej 11/12 stopni C, system zareaguje i doprowadzi do mieszkań ciepło.

SSM administruje w mieście 4686 lokalami.

22-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

A gdzie oszczędzanie??2022-09-19 14:53:05
0 0
W ramach oszczędności proponuję zaprzestać ogrzewania klatek schodowych albo przynajmniej obniżyć temperaturę do 7stopni. Niech każdy płaci za siebie! Mój sąsiad już zaciera rączki i rozpocznie całodzienne narabianie gałką od kaloryfera żeby nagrzać tylko do podzielnika.
Odpowiedz
kup obligacje tak jak pinokio2022-09-22 20:33:05
0 0
chińskie ozdóbki choinkowe wypożyczane i na sanockim rynku rok w rok wieszane? Oszczędności? Nachapać się, nachapać, projekt wodorowy wdrożyć, podnieść podatek gruntowy nie o 5%, a o 10%, podnieść sobie pobory o 8 tys zł w ciągu roku, zaciągnąć kolejny kredyt - np na kocioł na biomasę, zamrozić lodowisko i tor lodowy, wygasić oświetlenie w mieście, pozamykać szkoły, położyć łapę na części Trepczy - a kasy i tak wciąż mało będzie, wciąż mało. Dobrze że 250 tys zł się znalazło na kulturę - tj fotele do sdk
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)