REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Koniec z lodem na Arenie. Tafla wróci po czterech miesiącach przerwy (ANKIETA, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował o rozpoczęciu procesu rozmrażania lodowiska Areny Sanok począwszy od 5 kwietnia. Tafla ma znów być dostępna dla hokeistów i łyżwiarzy na przełomie lipca i sierpnia. W międzyczasie w obiekcie zostanie przeprowadzona modernizacja polegająca na wymianie band oraz zabudowy i wyposażenia boksów dla zawodników i sędziów.

O rozmrażaniu Areny Sanok poinformował MOSiR na swoim profilu w mediach społecznościowych.

4 kwietnia był ostatnim dniem, w którym na lodowisku odbywały się zajęcia w sezonie 2021/2022.

Na lodowisku jednak nudy nie będzie. Przed nami bowiem duża inwestycja, której nie możemy nie zrealizować, gdyż skutkowałoby to niedopuszczeniem obiektu do rozgrywek PHL w przyszłym sezonie. Przedmiotem planowanej inwestycji jest wymiana band lodowiska oraz zabudowy i wyposażenia boksów dla zawodników i sędziów na nowe, spełniające aktualne wymagania przepisów IIHF oraz PZHL – czytamy w komunikacie MOSiRu.

Władze sportowego ośrodka przekonują, że rozmrażanie i osuszanie trwać będzie około 30 dni, a kolejnych 60 potrzebnych jest na przeprowadzenie remontów.

Ponowne zamrażanie tafli ma się rozpocząć na początku lipca. Oznaczałoby to, że hokeiści, a także short-trackowcy i panczeniści mogliby wrócić do treningów na przełomie wakacyjnych miesięcy, po około czteromiesięcznej przerwie. Jak zapewnia MOSiR, również amatorzy ślizgawek będą wtedy mogli liczyć na zaproszenie do Areny.

Arena Sanok podczas meczu hokeja na lodzie. Foto: Tomasz Sowa

MOSiR, niejako spodziewając się „niepotrzebnych, dramatycznie brzmiących, nieprzychylnych i krzywdzących komentarzy” poprosił o wstrzymanie się od tego typu wpisów.

Decyzja o rozmrożeniu lodu podjęta została w porozumieniu z Zarządem Klubu Hokejowego, a wszczęcie postępowania w temacie samej inwestycji, o której niezbędności wiadomo od lat kilku została podjęta w ostatnim możliwym momencie. Prosimy o wstrzymanie i zdementowanie niepotrzebnych, dramatycznie brzmiących, nieprzychylnych i krzywdzących komentarzy w tym temacie, szczególnie osób blisko związanych z hokejem, bo robimy to właśnie dla tej dyscypliny! – przekazuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Dyskusja pod postem jednak rozgorzała.

Jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Zapraszamy do zabrania głosu w ANKIECIE.

W jednym z komentarzy MOSiR poinformował również, że w ostatnim czasie złożony został wniosek do Ministerstwa Sportu, którego celem jest wymiana oświetlenia w Arenie Sanok.

Na ledowe, energooszczędne i nadające się do realizacji TV. Planujemy również wymianę instalacji wentylacji, instalacji odgromowej, wymianę telebimu, wymianę siedzisk oraz zakup nowej rolby – czytamy.

Arena Sanok podczas letniej przerwy w mrożeniu. Foto: archiwum Esanok.pl

źródło: Red., MOSiR Sanok – Fb

Czy rozmrażanie lodu w Arenie Sanok na początku kwietnia to dobra decyzja?


TAK, przeprowadzenie inwestycji jest priorytetem
NIE, zawodnicy powinni mieć możliwość trenowania na lodzie
NIE MAM ZDANIA, trudno powiedzieć
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK, przeprowadzenie inwestycji jest priorytetem (159)
NIE, zawodnicy powinni mieć możliwość trenowania na lodzie (36)
NIE MAM ZDANIA, trudno powiedzieć (14)
Zagłosuj.
06-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)