REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Na Białej Górze powstaną trasy dla odważnych rowerzystów! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Na Białej Górze powstaną trasy dla odważnych rowerzystów! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 7 kilometrów liczyć będzie tzw. single track, czyli jednokierunkowa, utwardzona leśna ścieżka rowerowa z muldami, koleinami, wyprofilowanymi zakrętami oraz podjazdami i szybkimi zjazdami. Zostanie ona zlokalizowana na Białej Górze i może przyciągnąć w to miejsce wielu sympatyków odważnej jazdy na rowerze. Budowa ekstremalnej ścieżki to kolejna część inwestycji powiązanej z kompleksem sportowym przy ul. Białogórskiej w Sanoku. Ta część zadania zakłada również budowę 4-kilometrowej tradycyjnej ścieżki rowerowej wzdłuż brzegów Sanu.

Niedawno, kompleks sportowy przy ul. Białogórskiej uzupełniono o nowe elementy. Gruntownie zmodernizowano skatepark oraz zainstalowano plenerową siłownię i pole do minigolfa.

W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego już wcześniej weszły cztery boiska do: siatkówki, badmintona, unihokeja i koszykówki. Jest także możliwość gry w tenisa ziemnego. Ponadto, dzieci, młodzież, ale również dorośli mogą skorzystać z piłkarzyków, szachów i stołów do tenisa stołowego. Teren jest oświetlony. W pierwszym etapie odnowiono i poszerzono strefę parkowania. Łącznie zlokalizowano tam 90 miejsc parkingowych, zarówno dla samochodów osobowych, jak i dla autobusów.

Pieniądze na realizację całej sportowej inwestycji przy ul. Białogórskiej wraz z budową ścieżek rowerowych pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych dedykowanego gminom położonym na terenach górskich. Środki z tego rządowego programu przeznaczone są na rozwój infrastruktury turystycznej. Zadanie, na które zdecydowano się w Sanoku pochłonie łącznie 8 mln złotych.

grafika poglądowa / foto burmistrz: UM Sanok

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Tak wygląda skatepark w nowej odsłonie! (ZDJĘCIA)

SANOK. 8 mln zł na inwestycję w SPORT i REKREACJĘ! (VIDEO, ZDJĘCIA)

02-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

max2022-11-02 15:36:05
1 0
Kolejna pro rozwojowa inwestycja która złagodzi kryzys w Polsce i Sanoku
Odpowiedz
sanocis2022-11-02 20:36:23
1 0
następny przykład niszczenia przyrody,tzn.sanockiej głupoty c.d
Odpowiedz
NARÓD DEBILI - DOSŁOWNIE, W SENSIE MEDYCZNYM2022-11-03 13:47:27
1 1
Ludzie nie mają co do gara włożyć, prąd kilkaset % do góry, ceny jedzenia w kosmosie a ci se kur#a będą nasze pieniądze na muldy w lesie wydawać !!! Ludzie, jesteście kretynami, mówię o was "wyborcy" głównie PiS. (PO nie lepsze) Dajecie się kupić za własne pieniądze nawet nie rozumiejąc że to są wasze pieniądze. Pozostaje tylko spieprzać z tego kraju debili. Wyjaśnienie odnośnie prądu - bo naród głupi tego nie rozumie - JEŚLI PIS PODNIOSŁO CENY ZA PRĄD O KILKASET PROCEND DLA FIRM TO PODNIOSŁO JE TOBIE OBYWATELU-DEBILU A NIE FIRMOM. FIRMY PO PROSTU DRASTYCZNIE MUSZĄ PODNIEĆ CENY PRODUKTÓW KTÓRE TY DEBILU KUPUJESZ ! NASTĘPNIE TY OBYWATELU DEBILU SIĘ CIESZYSZ ŻE PIS CI COŚ DAŁ NP KOLEJNĄ EMERYTURĘ 500+ LUB INNY SOCJAL.
Odpowiedz
Uwiąd Polityczny2022-11-05 10:34:18
0 0
Miasto jako takie ma pieniądze do zagospodarowania w ramach budżetu oraz wsparcie rozbudowy inwestycji dla mieszkańców. Biedni ci ludzie którzy , i ty też, którzy myślą że jak wsadzisz złotówkę do gara to nakarmisz. Żeby dać ludziom kasę do życia należy inwestować tak pieniądze by zarabiać. A najlepiej zarabiają ci którzy mają infrastrukturę której w Sanoku nie ma. Zgodnie z powiedzeniem byłego członka rządku PO Rostowskiego cyt."Piniendzy nie ma i nie będzie" Szkoda że ten tzw. ekonomista nie zauważył że aby mieć trzeba je inwestować w skrócie Państwo zarabia na Podatkach, Jeżeli obywatele nie wydają to nie ma kasy z podatków, a jak nie ma kasy z podatków to ani państwo ani obywatel kasy nie ma. Na czym ma zarabiać przeciętny obywatel tego kraju? Zastanów się nie nie rób z siebie cyt. "NARÓD DEBILI - DOSŁOWNIE, W SENSIE MEDYCZNYM"
Gdy widzę Matuszewskiego, Świerkową i 7 km ekstremalnej ścieżki rowerowej 2022-11-03 22:33:37
0 0
boleśnie płaczę i modlę się o nowego burmistrza
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)