REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Nowa rolba już w MOSiRze. Kosztowała ponad milion złotych (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski poinformował w mediach społecznościowych, że sfinalizowany został zakup rolby. Ma służyć do czyszczenia i pielęgnacji lodu na odkrytym torze do jazdy szybkiej. – Przyczyni się ona do poprawy jakości lodu, po którym poruszają się łyżwiarze. Jej zadanie polega głównie na wyrównywaniu powierzchni lodowiska i wypełnianiu zagłębień, będzie również niwelować naprężenie lodu – mówi burmistrz.

Na oficjalnym profilu burmistrza Sanoka Tomasz Matuszewski poinformował dzisiaj, że do sanockiej Areny dostarczona została nowoczesna rolba do czyszczenia lodu, ekologiczna z napędem elektrycznym.

Jej zadaniem jest czyszczenie i pielęgnacja lodu na odkrytym torze do jazdy szybkiej – zaznaczył burmistrz Matuszewski.

Duża popularność jazdy na łyżwach oraz sukcesy młodzieżowych drużyn hokejowych i rozgrywki w najwyższej lidze hokeistów są dla nas motywacją, by z największą starannością dbać o obiekty sportowe, tak sanocką Arenę jak i tor lodowy. Już na początku przyszłego roku na sanockich obiektach odbędzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – dodał.

Inwestycja sportowa obejmująca również obiekty MOSiRu została dofinansowana środkami urzędu marszałkowskiego. Dodatkowe fundusze sanocki magistrat pozyskał dzięki współpracy z ministerstwem sportu.

Całkowity koszt modernizacji Areny wraz z zakupem rolby zamknie się kwotą dofinansowania niemal 2,5 mln zł – czytamy w komunikacie.

Sama rolba kosztowała 1,1 mln złotych.

* artykuł edytowany

źródło, foto: Oficjalny profil burmistrza Sanoka na Facebooku

14-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Hurra, Hurra, Hurra!!!!2022-12-14 16:32:40
1 1
To jest ROLBA na miarę naszych możliwości. My tą ROLBĄ otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza ROLBA, przez nas kupiona i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Odpowiedz
Kot bełkot2023-02-01 18:38:27
0 0
Numery rejestracji zamazano. Dlaczego?
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)