REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Od dzisiaj wygaszanie świateł? Radny apeluje (VIDEO)

SANOK: Od dzisiaj wygaszanie świateł? Radny apeluje (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Według aktualnych planów sanockiego magistratu, w związku z rosnącymi cenami zakupu energii elektrycznej, od 1 października w Sanoku planowane jest wyłączanie oświetlenia ulicznego.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka (29.09.br.)  temat rozwinął wiceburmistrz Sanoka Artur Kondrat. Przeciwny takiemu rozwiązaniu był radny Sławomir Miklicz. Wskazując, że ceny za energię wzrastają do 1 stycznia i należy poczekać z tą decyzją. A przede wszystkim wypadałoby porozmawiać o tym na forum miejskiej komisji bezpieczeństwa.

Grafika poglądowa

O planowanych wyłączenia oświetlenia ulicznego w Sanoku informowaliśmy w materiale:

SANOK. Oświetlenie uliczne wyłączone od 23:30 do 5:30?

01-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

lux2022-09-30 17:20:23
2 1
Czegoś tutaj nie rozumiem. Od miesięcy PO, której członkiem jest Pan Miklicz, nawoływała rząd do zaprzestania zakupów węgla od Rosji, wygaszania wydobycia w polskich kopalniach, "Turów do zamknięcia od ręki", jak chciał Trzaskowski. TVN grzmi teraz od rana do wieczora, że węgla nie ma, ludzie zamarzną w zimie, a ten który jest na składach to malowane kamienie i gruz. Polska energetyka stoi węglem. Drogim węglem obecnie. Pytam więc...jak nie ma węgla, jak truje smog, jak drogo płacimy za energię z niego, skoro rząd atakujecie od lat za nieudolność, to dlaczego teraz funkcjonariusz PO w Radzie Miasta Sanoka apeluje, aby brakującego węgla zużywać więcej? Gdzie sens, gdzie logika? Na każdej z poprzednich sesji Pan Miklicz krytykuje władze za olbrzymie zadłużenie miasta, za brak pieniędzy na różne cele np na remonty ulic, szkół, za to, że chcą rozszerzyć granice Sanoka, to dlaczego akurat teraz, w tym trudnym dla wszystkich czasie nawołuje, aby wydawać pieniądze na oświetlenie miasta w najmniej uczęszczanych przez przechodniów godzinach nocnych? Jutro znów wróci do krytyki, że długi rosną. On jest jak Wałęsa ZA, a nawet PRZECIW. Proszę się na coś zdecydować. Ja jestem za wyłączeniami i jak najmniejszą liczbą świątecznych iluminacji. Rok bez nich można przeżyć!
Odpowiedz
Piotr2022-09-30 18:57:46
1 1
Czyżby komentarz pisany z Urzędu Miasta i bezsilna obrona Matuszewskiego????
oj Kaźmierz, Kaźmierz2022-10-01 22:55:33
0 1
Kto tu "krytykuje władze"? To jest władza co do byle czego nos swój wsadza i twierdzi że jest krytykowana? Radny Miklicz ma prawo zadawać pytania - różne pytania, nie raz nie dwa też trudne - a władza (na szczęście nie wdrażająca przekręty w całej Polsce robiąca) ma obowiązek rzeczowo na te pytania, nawet na piśmie, odpowiadać. Bez lania wody, bez ściemy. Podwyżki podatków gruntowych - miało być 5%, przegłosowano 10%. Rodzinom z dziećmi opłatę za śmieci podniesiono o 143%, emeryci nie jeżdżą za złotówkę (bodaj) tylko za free. Przedsiębiorcom z Podgórza robi się upusty w przetargach, i udziela się bonifikat, sprzedaje się mieszkanie za 13 tys złotych, w czasach gdy garaże kosztują 43 do nawet 50 tys zł. Teraz nagle szuka się oszczędności? Do tej pory mieszkańcy nie wiedzą ile sanockie szkoły zaoszczędziły na nauce zdalnej? Ogrzewanie, woda, prąd??? Tajne przez poufne? Prąd przerzucono na rodziców - dzieciaki godzinami siedziały przed komputerami w domach! Skąd tyle samobójstw wśród młodzieży? M.in właśnie stąd. Panie burmistrzu proszę tak wszystkiego nie brać osobiście do siebie! Ludzie są różni, lubią zadawać pytania, nawet nie wygodne. Radny Miklicz ma odwagę i pyta. Ps. Ostatnia sesja powiatu . Jeden taki na pierwszym planie w kamerze posiedział, pojadł paluszków, popił mineralną, spojrzał na zegarek i wyszedł przed końcem. Sesja trwała niecałą godzinę. Wstyd mieć takich pracowników wokół siebie
A PiS bredzi że to wina Putina2022-10-01 14:18:52
3 1
Wystarczyło myśleć i nie zamykać kopalń i elektrowni na węgiel. Mieli byśmy tanie ciepło i energię z elektrowni węglowych . Brednie o śladzie węglowym powodują że Polska i Europa staje się coraz bardziej zacofanym i drogim miejscem na ziemi
Odpowiedz
Racja2022-10-01 14:21:02
3 1
Zamiast myśleć w Polskim interesie zamykał PiS kopalne i wydawał na to miliardy a węgiel sprowadzał z Rosji
Odpowiedz
Prawda sanocka 2022-10-02 12:27:29
1 0
Dla mnie osobiście jest to porażka całego systemu gospodarczego w kraju. Radny Miklicz poprostu chce zaistnieć, jak każdy Radny który planuje start w wyborach. Pamiętajcie jeśli system słaby to każdy chce pokazać swojego przeciwnika tak aby był z nim związany. Dlaczego nikt nie odniesie się do tego, że stolica Warszawa potrzebuje pół miliarda na energie. Pisze o bogatszych miastach. Krosno za miedzą a już gasi światło. Miklicz mówi o bezpieczeństwie, jakim? Zgaśnie światło i co? Wszyscy wyjdą i będą robić włamania. Miasto musi uczyć się oszczędności. Przyszedł czas taki a nie inny i zacznijcie wcześniej, bo później może być za późno. Dość polityki
Odpowiedz
Cyngiel Cyngla Cynglem Pogania2022-10-02 19:21:18
1 0
Cyngle rządowe najpierw kagańcowały maseczkami potem szpryce teraz będą straszyć pstryczkiem od prądu, potem kurkiem od wody a potem zamienią pieniądz na epieniądz i będą się bawić datą ważności, BO GŁOSUJECIE NA PISiurustwo POgermaństwo SLDesbectwo LPQRWOSTWO PSLsbijstwo a t o W S Z Y s t k o n i e s ą P o l a c y.
Odpowiedz
o radach Miklicza2022-10-02 19:24:44
0 0
Panie Miklicz nie udawaj Pan, że scenariusz styczniowy coś zmieni co Pan chcesz ugrać? Poparcie za 3 miesięczne trzymanie pstryczka elektryczka?
Odpowiedz
Urrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa2022-10-02 21:00:00
0 0
Do tej pory, przez lata nikomu nie przeszkadzało wypożyczanie rok w rok za ok 80 tys zł świątecznych pierdółek, lampek i ozdóbek. Nikomu nie przeszkadzają sześcienne drzewka w centrum za 4 tys zł sztuka. Ostatnio nikomu nie przeszkadzały podwyżki dla sanockiej władzy - jedna 5 tys zł, druga 3 tys zł. Nikomu nie przeszkadza sponsoring miasta - darmowe używanie Areny za symboliczną opłatą jednego złotego (słynne zyski utracone), nikogo nie interesowały miliony stracone (3 - 4) i utopione w Sanie laptopy - 17600 zł za sztukę. Nikt nie zauważył że wcześniej robi się ciemno i w mieście niegdyś królewskim lampy jakby zapomniały że powinny się świecić. Rok 2014 - program sowa, wymiana lamp, 55% kredyt który miał być spłacany oszczędnościami z ekologicznych lamp. Kogo to dziś obchodzi. Dziś ktoś rzuca hasło - oszczędzamy, i już wszyscy mają oszczędzać. Zacznijcie od siebie, od samych siebie zacznijcie. Miasteczko ruchu drogowego na zakręcie jakże niebezpiecznym przy ul. Białogórskiej. W jakim celu całą noc naprzemiennie - zielone, czerwone, zielone, czerwone. Taki projekt? Kolejny głupi projekt w mieście to ul. Rataja i 90 słupków wzdłuż chodnika, nie wzdłuż ulicy. Oświetlenie zamku też nic nie kosztuje? Rewitalizacja wzgórza zamkowego obejmowała dodatkowe oświetlenie? Wymiana foteli w sdk za 400 tys przy dofinansowaniu 102 tys też nas sanoczan nic nie kosztowała? Czym się różnią od tych starych? Kolorem? Sofy na korytarzach sdk ktoś dał za free? Jaka bogata instytucja kultury.... Przykładów rozrzutności władzy jest wiele. Zamiast oszczędzać - podnosi się podatki. Ostatnio podatek gruntowy - zamiast 5% wzrósł o 10%. Zacznijcie od siebie, zacznijcie ogrzewać szkoły, bo dzieci się skarżą że zimno. Leki kto później wykupi? W urzędzie pracy zakaz powinien być noszenia krótkich rękawków. Tam nie ma czym oddychać jak się wchodzi - taki gorąc. Na koniec mam pomysł na zarabianie - w weekendy przyjeżdżają z różnych stron polski turyści. Krokodyle niech kontrolują gdzieś w trasie te podejrzane autokary, a nie przy moście. Tak się turystów odstrasza, a nie przyciąga. Dla obcych rejestracji parkometry w mieście powinny cały tydzień kasować bilety. Sanoczanie poniedziałek - piątek a przyjezdni - niech płacą. Sanoczanie poza Sanokiem też to robią, czy turystyka po sanocku inaczej ma wyglądać?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)