REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Piękna, patriotyczna lekcja! (VIDEO, FOTO)

SANOK: Piękna, patriotyczna lekcja! (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. 20 maja 1901 roku dzieci ze szkoły we Wrześni rozpoczęły strajk. Uczniowie sprzeciwiali się brutalnej germanizacji, a przede wszystkim odmawiania modlitw i prowadzenia lekcji religii w języku niemieckim. Temu wydarzeniu poświęcona była uroczystość patriotyczna, która miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sanoku. Ogromne brawa należą się uczniom, którzy wzięli udział w przedstawieniu, oraz nauczycielom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do występu oraz zadbali o scenografię całego przedstawienia.

foto: Krzysztof Adamczyk

28-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

To nie jest patriotyczna lekcja2022-11-28 16:49:47
0 0
Polacy to naród który się karmi pustymi gestami, pochlebstwami, ruchami pozorowanymi. Wystarczy coś buńczucznie krzyknąć. Coś zaśpiewać. Odsłonić pomnik. Są wniebowzięci. Aż tu w pewnym momencie się dziwią że ktoś na nich napadł, że już nie mają państwa. Tak. Polacy to ignoranci historyczny i przygłupawe stworki. Zamiast dążyć do ciągłego zbrojenia się, bycia w gotowości, posiadania silniej armii to oni piosenki śpiewają i szopki robią. Zamiast się edukować ekonomicznie bo ciemnota tu straszna to głosują od zawsze na socjalistów czy to z PiS czy PO lub SLD a później się dziwią że nie ma co do gara włożyć. Polacy to strasznie GŁUPI naród. Jesteśmy skazani na auto-zagładę przez własną ignorancję.
Odpowiedz
Mateusz Pniewski2022-11-28 21:18:30
0 1
Tak jak podczas występu w SP 6, czy koncertu Soul 11 listopada, można zauważyć ogromne zaangażowanie dzieci, młodzieży, pedagogów! I to jest patriotyzm. To co piszecie to polityka, która nie ma z tym nic wspólnego
To nie jest patriotyczna lekcja2022-11-28 21:27:34
0 0
Powyżej mamy wręcz wzorcowy przykład "Polaka-patrioty" (Mateusz Pniewski) który świetnie obrazuje to co napisałem wczesniej.
100% racji !!! Folkloru , piosenek odsłaniania pomników nie należy mylić z patriotyzmem.2022-11-28 17:11:07
1 0
Patriota jest człowiek który daje prace innym i dobrze się mu powodzi . W obecnych czasach taki w rządzie Pinokio czy wcześniej TUSK i nie ważne kto rządzi PIS czy PO niszczą prywatne firmy Polaków. Dają zarobi obcym korporacja czy bankom które łupią Polaków na każdym kroku
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)