REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policjantki rozmawiały z najmłodszymi (ZDJĘCIA)

SANOK. Sanockie policjantki spotykają się z przedszkolakami. Jest to znakomita okazja do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach i miejscach. Ponadto można porozmawiać na temat zawodu policjanta.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci przeprowadzają spotkania z przedszkolakami. Podczas pogadanek funkcjonariusze uczą dzieci, jak należy postępować, aby uniknąć zagrożeń.

Wczoraj asp. sztab. Lidia Rakoczy oraz st. asp. Izabela Rowińska odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku. Podczas rozmowy, funkcjonariuszki tłumaczyły najmłodszym, jak ostrożnie zachowywać się w różnych miejscach. Uwagę skupiły głównie na zasadach bezpieczeństwa na drodze. Opowiadały, jak należy przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego powinno się nosić elementy odblaskowe, szczególnie podczas jesiennych spacerów z rodzicami.

Funkcjonariuszki przestrzegały dzieci przed rozmową z nieznajomym oraz przed oddalaniem się od opiekunów. Kolejnym tematem było odpowiednie zachowanie w przypadku kontaktu ze zwierzętami, zakończone prezentacją bezpiecznej pozycji – na tak zwanego żółwia.

Podczas takich spotkań dzieci zadają dużo pytań na temat zawodu policjanta. Jest to więc znakomita okazja, aby opowiedzieć o zadaniach, jakie na co dzień wykonują funkcjonariusze.

Na zakończenie zajęć policjantki otrzymały od przedszkolaków piękne, własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami.

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kto wystrzelił rakietę na Polskę? Prezydent USA o wstępnych ustaleniach (VIDEO, ZDJĘCIA)

16-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)