REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Wycięto cztery duże wierzby przy Skansenie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który w Wielkanoc, jak mówi, został niemile zaskoczony widokiem wyciętych drzew tuż przy parkingu obok Muzeum Budownictwa Ludowego. – Teraz wygląda to okropnie, okolice Skansenu, które słyną z pięknej natury zaczynają zamieniać się w betonową puszczę. Kawałek po kawałku ktoś wytnie wszystkie drzewa w okolicy – czytamy w nadesłanej wiadomości.

Wracając na Wielkanoc do domu wybrałem się na spacer do „Sosenek”. Gdy przechodziłem obok Skansenu zobaczyłem coś, co zepsuło cały spacer. Przy skansenowym parkingu wycięto stare piękne drzewa. Moje zdziwienie było ogromne, ponieważ nie mogłem dopatrzeć się celu w jakim zostały wycięte. Nie wyglądały jakby miały tam w czymkolwiek przeszkadzać, a wręcz przeciwnie, można było dzięki nim zaparkować auto w cieniu. Teraz wygląda to okropnie. Okolice Skansenu, które słyną z pięknej natury zaczynają zamieniać się w betonową puszczę. Kawałek po kawałku ktoś wytnie wszystkie drzewa w okolicy – pisze do nas Internauta.

Chciałbym poznać przyczyny i podstawy tej wycinki – dodaje.

Jak dowiadujemy się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, wycinka drzew nie była inicjatywą Skansenu.

Nieoficjalnie wiadomo, że drzewa ścięto w związku z realizacją inwestycji polegającej między innymi na budowie chodnika wzdłuż parkingu przy Skansenie.

Do Urzędu Miasta Sanoka zwrócimy się z pytaniami o szczegóły dotyczące tego zadania.

Do tematu wrócimy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SONDA: Niebezpieczne skrzyżowanie, czy roztrzepani kierowcy i piesi? (VIDEO)

20-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)